_MG_3272W przedświątecznej szamotaninie warto chwilkę zatrzymać się…  i przyjść na koncert do Ciągot 16 grudnia 2017 r o godz.20.00 zagra łódzko-bydgosko-warszawska formacja Jarząbu. Koncert jest jednocześnie premierą płyty ” Łódź kosmiczna” ,  którą kwatret nagrał w Bajkonurze tego roku.

JAZĄBU to nowy, wielopokoleniowy projekt, muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. Na razie tajemnica poliszynela jest, ile w ich muzyce jest jazzu, a ile zębów……Jedno jest pewne – zęby zjedli na graniu muzyki….. A Państwo będą zadowoleni, bo ta płyta jest odpowiedzią na odwieczne zapotrzebowanie w stylu: „ Coś pięknego, i niedrogo…”. Panie i Panowie – JAZĄBU i Łódź Kosmiczna!

Wojciech Jachna (1976) – Trębacz i improwizator. Absolwent Historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim, a także Irkiem Wojtczakiem, Markiem Kądzielą, Tomkiem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Tomaszem Pawlickim, Rafałem Kołackim,Tomkiem Gadeckim, Marcinem Dymitrem, Jacaszkiem, Anną Zielińską, Ksawerym Wójcińskim, Jackiem Mazurkiewiczem, Arturem Maćkowiakiem, Kubą Ziołkiem, Rafałem Iwańskim, Pawłem Szpurą. Obecnie tworzy wiele ciekawych, nowych składów – Innercity Ensemble („Katahdin” ,„II”, „III” Instant Classic ), Jachna/Buhl („Pan Jabu”,”Niedokończone kiążki”, “Atropina”- “ Synthomathic” Requiem Rec.), Jachna/Tarwid/Karch ( Płyta „Sundial” For Tune 2014, „Sundial II” Hevhethia 2016), Jachna/Wójciński ( „Night Talks” Fundacja Słuchaj 2015 ),czy Jachna/Mazurkiewicz/Buhl (”Dźwięki Ukryte” Instant Classic 2016 ).

Tomasz Glazik (ur. 12 maja 1978 w Tucholi) – saksofonista, improwizator, producent. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie saksofonu i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Wychowania Muzycznego. Członek polskich zespołów: Kult, El Doopa, Glabulator. Ex- członek zespołów: Buldog, Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Janusz, 4 Syfon, Kasia i Wojtek. Brał udział w nagraniach solowych albumów Kazika. Stworzył także
muzykę do filmu dokumentalnego o Warszawskiej Pradze „Inna strona miasta” (Another Side of the City). Związany z warszawskim klubem Mózg Powszechny, gdzie nagrywa i miksuje koncerty muzyki improwizowanej.

Marek Kądziela – Marek Kądziela – gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi . Absolwent gitary jazzowej oraz kompozycji w The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog i animator kultury. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną.

Jacek Buhl (1965) – perkusista związany z bydgoskim klubem Mózg i muzyką improwizowaną. Grał w zespołach istotnych dla tzw. sceny yassowej- Trytony i Syfon, a następnie należał do składów The Cyclist i międzynarodowej formacji Spejs oraz z Tomkiem Glazikiem tworzył duet Glabulator, a z Tomkiem Pawlickim i Mateuszem Szwankowskim trio Trzy Tony. Obecnie na stałe współpracuje z zespołem Alameda 5 ( “Duch tornada”), triem Jachna/ Mazurkiewicz/Buhl (” Dźwięki ukryte”) , jest członkiem duetu Jachna/Buhl z trębaczem Wojtkiem Jachną ( m.in. “Niedokończone książki”, “Atropina”), a także tworzy międzypokoleniowy kwartet z Maksymilianem Gwincińskim, Jarkiem Majewskim i Krzysztofem Ostrowskim.
Razem z Wojtkiem Jachną , Jakubem Ziółkiem, Anną Zielińską, Rafałem Iwańskim tworzył muzykę do filmów animowanych i fabularnych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BUKARTYK_I_SZALBYDALCI_9
Piotr Bukartyk w Scenografii
sipr_27032010_coma_6024_naglowny
Koncerty w Łodzi – listopad 2010
sumaj-foto2
SkumajToKotejro x Marce.e w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*