jare28 kwietnia w Scenografii wystąpi Jary Oddział Zamknięty. To powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacja Krzysztofa Jaryczewskiego. Jary to lider, założyciel i wokalista występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu Oddział Zamknięty. Bilety: przedsprzedaż – 35 zł, w dniu koncertu – 50 zł, bileterie internetowe – 40 zł.

Jaryczewski założył go z Jarkiem Szlagowskim. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty “Oddział Zamknięty” i “Reda Nocą”. Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.

“Party”, “Obudź się”, “Ich marzenia”, “Ten wasz świat”, “Odmienić los”, “Andzia” (“Gandzia”), “Pech”, “Pokusy”, “Debiut” to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka.

Życie na ciągłym “wspomaganiu” (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof JARY Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem.

Jak można było przewidzieć, jedyną dla niego ucieczką od fatalnej sytuacji stały się używki, z którymi nie rozstawał się przez kilka kolejnych lat. Dalsza praca z kolegami z zespołu straciła sens. Oddział Zamknięty pod przewodnictwem drugiego z “filarów” kapeli Wojtka Łuczaja-Pogorzelskiego zaczął drogę poszukiwania nowego wokalisty.

Udział Krzysztofa Jaryczewskiego w pracy zespołu stawał się coraz mniejszy. Zespół z resztą po kilku próbach z różnymi wokalistami w końcu zawiesił działalność. W latach 90-tych Wojtek Pogorzelski i Jarek Wajk przywrócili zespół do życia. Od tego czas po kilku zmianach składu Oddział Zamknięty gra do dziś. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę.

Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie. Czując na swoich barkach pewien obowiązek zajął się profilaktyką uzależnień. Po niezbyt udanych próbach wspólnego koncertowania z obecnym Oddziałen zdecydował o powołaniu do życia formacji Jary Oddział Zamknięty. JARY OZ to powrót do najlepszego okresu Oddziału oraz nowe kompozycje Jarego. Wspomagają go w tym dwaj bardzo ważni członkowie „starego” Oddziału. Krzysztof Zawadka przez lata gitarzysta Oddziału. Nagrał z zespołem cztery płyty. Zbyszek Bieniak w latach 80-tych przez trzy lata był wokalistą OZ. Oprócz nich Jary do zespołu zwerbował współpracującego z nim od lat w formacji JARY BAND basistę Andrzeja “Pierwiastka” Potęgę i perkusistę Michała Biernackiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1622
Koncerty w Łodzi – październik 2015
letniaakademiajazzu
10. Letnia Akademia Jazzu
sipr140511-6606_glowne
Voo Voo w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*