samolykW niedzielę, 22 października o godz. 19:30 w Scenografii wystąpi Janek Samołyk oraz Muzyka Końca Lata. Bilety kosztują: 20/30 zł.

Muzyka Końca Lata – zespół założony w roku 2002 pod wpływem deszczowej końcówki sierpnia i lektury książki Bohumila Hrabala „Zbyt głośna samotność”; kwintet nazywany jest najbardziej romantycznym zespołem w powiecie mińskim; w swojej twórczości grupa odwołuje się m.in. do lat 60., czyli czasów big bitu, surfu i garażowego rock’n’rolla, ale też slackerskich zespołów amerykańskich z lat 90.; jak dotąd MKL dorobił się czterech płyt długogrających: „Jedno wesele, dwa pogrzeby” (2006), „2:1 dla dziewczyn” (2007), „PKP Anielina” (2011) i „Złoty krążek” (2017). Ostatni album zbiera jak dotąd znakomite recenzje, był też Płytą Tygodnia w radiowej Trójce i w kilku lokalnych rozgłośniach. O wysokiej formie zespołu mogą świadczyć wyimki z kilku ostatnich recenzji:

Grupa ma na koncie kilkaset koncertów w całej Polsce, w tym duże trasy u boku happysad. Z racji bogatego repertuaru piosenek o miłości zespół bywa zapraszany na wesela. Od 2011 roku MKL związany jest z wytwórnią Thin Man Records.

Janek Samołyk: to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. „Czas najlepszy w życiu” to czwarta płyta w jego dyskografii, która ukazała się w październiku nakładem Thin Man Records.  Muzyczna droga wokalisty rozpoczęła się od zwycięstwa w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009. W międzyczasie Janek Samołyk został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał cztery płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach”, „Złe czasy” i „Na prezent” gościły na Liście Przebojów Trójki.

Skład zespołu:
Janek Samołyk – gitara, wokal
Kasia Dubaniowska – klawisze, skrzypce, bas
Paweł Jaworski – bas, gitara, klawisze
Kuba Regulski – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
indios_bravos_2
Indios Bravos w Dekompresji
burning
Burning Down the House #5
apteka
Apteka w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*