W niedzielę, 15 grudnia o godz. 18 w Wytwórni rozpocznie się impreza spod znaku Illegal Noise. Na scenie pojawią się: Solar, Malik Montana, Sarius, Żabson, KęKę i Paluch. Wstęp od 79 do 99 zł.

PALUCH – Właściwie Łukasz Paluszak – polski raper pochodzący z poznańskiego Piątkowa. Były członek zespołu Aifam. Współtworzy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Od 2004 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Artysta ma na swoim koncie 13 solowych albumów. Ostatni krążek “Czerwony Dywan” (BOR Records) zaledwie trzy tygodnie po premierze, okrył się podwójną platyną. W warstwie lirycznej album ten skupia się na świecie showbiznesu i wszechobecnej potrzebie atencji, która występuje już nie tylko wśród kolegów z branży, ale dotyczy całego dzisiejszego pokolenia. Nie zabrakło jednak również lżejszych numerów, takich jak “Spłata” na bicie Julasa czy osiedlowych bengerów, jak teledyskowy “Mój Kościół” produkcji APmg.

KĘKĘ – Swoją karierę rozpoczął w radomskim podziemiu w 2001 roku. Od 2013 roku związany z wytwórnią Prosto, w której wydał krążki “Takie rzeczy” (2013) oraz “Nowe rzeczy” (2015). Obie płyty okazały się ogromnym sukcesem sprzedażowym, pierwszy krążek pokrył się platyną, kolejny podwójną platyną. Artysta powołał do życia własną wytwórnię, w której w 2016 roku wydał swój trzeci album “Trzecie Rzeczy”. Krążek bardzo szybko przypadł do gustu fanom i niedługo po premierze także uzyskał status podwójnej platyny. Jego najnowsza płyta zatytułowana “Mr Kękę” ukazała się we wrześni 2019 roku i już zdążyła pokryć się platyną. Oprócz kariery solowej Kękę występuje także gościnnie u innych artystów, m.in. Pawbeatsa, Czarnego, Palucha czy Kaszpira.

SARIUS – Właściwie Mariusz Golling – polski raper, reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej. Zadebiutował w 2013 roku albumem „Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. Wytwórnię opuścił po wypuszczeniu płyty „I żyli krótko i szczęśliwie” w 2016 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Hades czy O.S.T.R. – do tego ostatniego z czasów młodości bywa często przyrównywany ze względu na swoją osobowość oraz twórczość. Oprócz rapu zajmuje się także boksem.

SOLAR – Właściwie Karol Poziemski – raper i freestyle’owiec. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2008, 2009). Znany jest przede wszystkim z występów w duecie z Mateuszem „Białasem” Karasiem. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Na swoim koncie ma dwie płyty: “Klub 27” (2017) oraz najnowszą “Pokój Zero”, która ukazała się we wrześniu 2019 roku.

ŻABSON – Mateusz Zawistowski raper oraz autor tekstów. Członek grupy Chillwagon. 14 lipca 2015 ROKU wydał debiutancki minialbum zatytułowany “NieKumam”. Rok później zaprezentował drugą EP-kę “Passion Fruits”. W lutym 2018 wydał swój debiutancki, długogrający album studyjny zatytułowany “To Ziomal”. Wydawnictwo dotarło do 3. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Borixon, Quebonafide, Białas, Kaz Bałagane, Solar czy Sitek. W 2018 roku uczestniczył wraz z Pezetem, Sitkiem i Sokołem w “Projekcie Tymczasem” organizowanym przez EB. W 2019 roku wydał kolejny longplay “Internaziomal”.

MALIK MONTANA – Malik Montana, właściwie Ghawsi Mosa to niemiecko-polski raper i autor tekstów pochodzenia afgańskiego. Urodził się w 1989 w Hamburgu. Jego ojciec pochodzi z Afganistanu, z kolei matka ma korzenie polsko-greckie. Wychował się w Niemczech, gdzie ukończył szkołę podstawową. Gdy miał 15 lat, przeniósł się z bratem do Polski osiedlając się na warszawskim Wrzecionie. Pseudonim Malik Montana zrodził się w 2008. Rozpoczął wtedy tworzenie anglojęzycznego hip-hopu we współpracy z niemieckim raperem Sentino. Jeszcze w 2012 jego muzyka była tworzona w języku angielskim. Z czasem z brzmień inspirowanych amerykańskim rapem wyewoluowała w trap i tzw. nowoczesny hip-hop, nagrywany już w języku polskim. Malik zadebiutował w polskim rapie 4 sierpnia 2016 klipem „Naaajak”. Na swoim koncie ma 5 albumów, z czego ten ostatni zatytułowany “Import/Export” ukazał się w 2019 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kIRk w Fabryce Sztuki
bielasimarynarze
Jam z Gwiazdą: Bielas i Marynarze
Plakat_Domoffon_Horrors_Rother_Wissem
DOMOFFON Festiwal 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*