W poniedziałek, 14 stycznia o godz. 20 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert formacji HUM. Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub do wyczerpania puli / 20 zł w dniu koncertu.

HUM to zespół interkontynentalny, gdzie słowiańska melancholia, południowo-amerykańska pasja organicznie łączą się ze szwajcarską precyzją i germańskim wyczuciem formy. HUM wygrał w tym roku prestiżowy konkurs na międzynarodowym festiwalu BeJazz w Bernie w Szwajcarii. Po raz drugi przyjeżdżają do Polski, tym razem z premierą ich pierwszej płyty.

HUM to kwartet grający kreatywny jazz, założony w 2016 roku w Nowym Yorku. Istotą grupy jest dynamika między wielokulturowym podłożem a zjednoczoną, silną, wspólną wizją kolektywnej improwizacji. Tworzy ją Jędrzej Łagodziński z Polski na saksofonie tenorowym, Silvan Schmid ze Szwajcarii na trąbce, Nataniel Edelman z Argentyny na fortepianie i Max Santner z Austrii na perkusji. Każdy z tych muzyków jest aktywny na swojej lokalnej scenie (Berlin, Zurych, Kopenhaga i Buenos Aires). Muzyka składała się z kompozycji każdego z członków zespołu, zbiorowej reorganizacji i aranżacji utworów, co stwarza najlepsze środowisko dla muzycznych eksploracji.

Silvan Schmid (Szwajcaria) – trąbka
Jedrzej Lagodzinski (Polska/Dania) – saksofon tenorowy
Nataniel Edelman (Argentyna) – pianino
Max Santner (Austria/Niemcy) – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
nagrobki
Nagrobki w 6. dzielnicy
Koncerty w Łodzi – luty 2019
Blue_Haze_2
Luz Blues w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*