DIY_Alles

Trzy potężne muzyczne ciosy czekają na tych, którzy w najbliższy piątek, 13 maja, pojawią się w klubie Krańcoofka. Wszystko za sprawą koncertów: pochodzącego z Lublina, noise rockowego zespołu [peru] oraz dwóch łódzkich składów: grającego hardcore Knockdown i oscylującego w klimatach zimnej fali i electro punk Alles. Początek imprezy o godzinie 20.30. Bilety kosztują 10 złotych.

[peru] to trio z Lublina, tworzące muzykę dla prawdziwych koneserów punka. Ich kawałki to połączenie jazgotliwych, nosie rockowych gitar z potężną dawką hardcore’owego uderzenia i mocno zaangażowanymi tekstami. Zespół działa od ponad 10 lat, niezmiennie pozostając wierny zasadom DIY. Muzycy wydali do tej pory dwie płyty: Strach, (z 2009 roku) i cztery lata później album Ktoś z nich. [peru] posiada ogromny potencjał koncertowy, który będzie można zobaczyć i usłyszeć już w najblizszy piątek w Krańcoofce.

Knockdown, czyli legenda łódzkiej sceny hardcore, istnieje od 1997 roku. Po wydaniu dwóch płyt: Down For an Eight (w 1999 r.) i All or Nothing (w 2001 r.), w 2005 r. zespół zawiesił działaność, by powrócić cztery lata później. Ostatni album grupy to wydana w 2014 roku płyta Niepokonane lato. Ten trwający niespełna 10 minut materiał, śmiało można uznać za hardcore’ową klasykę w pigułce. O sile tego materiału stanowia również mocne teksty, pierwszy raz “wykrzyczane” po polsku.

Pawłowi Strzelcowi (znanemu dotychczas z grupy Już Nie Żyjesz) i Marcinowi Reguckiemu (członkowi zespołu Bruno Schulz), udało się stworzyć pod szyldem Alles efektowną muzyczną propozycję, łączącą w sobie jednocześnie minimal, electropunk, dark-, synth- i coldwave. Panowie mają za sobą niezwykle udany, pełnowymiarowy debiut Post z 2014 roku (wydany przez meksykański label Mecanica Records na kasecie i winylu), wobec którego ucho żadnego pasjonata zimnofalowej stylistyki nie pozostanie obojętne. W ubiegłym roku wydali na winylu singiel Union. Ich ostatnie wydawnictwo – Together We Are Alles, to zbiór odświeżonych wersji utworów legendarnych polskich punkowych zespołów.

[peru], Knockdown i Alles, pojawią się na jednej scenie w najbliższy piątek, 13 maja, w klubie Krańcoofka (Piotrkowska 29, wejście od Więckowskiego). Impreza startuje o 20.30. Bilety, w cenie 10 złotych, do kupienia w klubie.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
eldo
Eldo w Bedroomie
cochice
Cochise i Alegorya w Scenografii
Free Blues Band w Starej Szkutni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*