hardcoldW sobotę, 16 listopada o godz. 19 w Grandzie rozpocznie się impreza muzyczna pod nazwą Hard Cold. Na scenie zaprezentują się Joanna Makabresku, Schröttersburg, Chorygen i Wieże Fabryk. Wstęp wynosi 15 zł.

Joanna Makabresku – to jeden z najbardziej kultowych zespołów “zimnej fali” lat 80. w Polsce. Ostatni raz grali w Łodzi na WUNDER WAVE 1, 30 września 1989. Czyli 24 lata temu, a bilet wstępu kosztował 600 zł!

Schröttersburg – muzycznie porusza się w rejonach noise rocka oraz nowej fali. Ma na swoim koncie demo “Demencje”, na którym prezentuje swój, hałaśliwy danse macabre w rytmach dark punk.

Chorygen – powstał w 2013 roku w mieście Łódź. Gramy muzykę taką jak to miasto: brudna i niewesoła. Inspiracją jest syf świata i skurwysyństwo jego mieszkańców.. W składzie m.in. ludzie z 45 Revolutions Per Minute i Alert! Alert!.

Wieże Fabryk – cold wave, cold punk, transsanacja. Łódzka grupa zimno-falowego podziemia, wbita między punkowym czadem a nowofalowym niepokojem, tworząca całkowicie surową mieszankę refleksji z szałem, pełną słów, które inni porzucili lub zapomnieli, bijącą w rytm zimnego czasu; zawsze ze sobą i wbrew sobie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
koniecswiata
Koniec Świata w Stereo Krogs
Korn
Power Festival – informacje
schwefelgelb
Bohema berlińskiego techno w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*