happysad_14032014_plakatW piątek, 14 marca w Dekompresji wystąpi Happysad. Jako suport pojawi się Radio Bagdad. Początek o godz. 19 (otwarcie drzwi o godz. 18). Cena biletów: 40 zł w przedsprzedaży, 55 zł w dniu imprezy. Dystrybucja:  ABC Świat Podróży, Ale Jazz, Atlas Arena, CopyWhite, Koldecure, Strefa Biletów, Klub Wytwórnia oraz Sklep-Komis Hit (w Pabianicach), sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn oraz punkty Ticketpro.

OŚWIADCZENIE MUZYKÓW ZESPOŁU HAPPYSAD

1 lipca tego roku minie dokładnie 10 lat od wydania naszego debiutanckiego albumu Wszystko Jedno. Nie jesteśmy fanami świętowania każdego ważnego wydarzenia z życia zespołu, ale ten krążek, materiał na nim nagrany, reakcja Państwa na te piosenki, sprawiły, że na serio zajęliśmy się muzyką i w niedługim czasie zamieniliśmy nasze nudne biurowe prace, na granie w zespole rockowym. Mamy ogromny sentyment do tego materiału, do wszystkich znajdujących się tam piosenek, dlatego urządzimy jej małe święto. Postanowiliśmy, że na marcowej trasie, oprócz standardowego przekroju przez całą dyskografię, grać będziemy każdą jedną piosenkę z Wszystko Jedno. Niektórych z nich nie graliśmy kilka ładnych lat, niektórych nie pamiętamy w ogóle, ale przygotowani będziemy idealnie 😉 Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na 10. Urodzinach naszej pierwszej płyty 😉

HAPPYSAD – zespół utworzony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, prezentujący regresywnego rocka z charakterystycznymi tekstami. Grupa ma na koncie ponad 750 koncertów na terenie całego kraju. W lipcu 2004 roku nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany “Wszystko jedno”. Promujący płytę singiel „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia. W kwietniu 2007 Magazyn Muzyczny “Teraz Rock” umieścił album “Wszystko jedno” na liście 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi, świetnie przyjęty przez fanów album, zatytułowany “Podróże z i pod prąd”. Płyta została wysoko oceniona także przez krytyków muzycznych. Według “Teraz Rock’a” uplasowała się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W połowie 2006 roku dotychczasowego perkusistę – Macieja Sosnowskiego, zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007, podczas III edycji organizowanego przez zespół festiwalu SKARfest, miała miejsce premiera trzeciego krążka grupy zatytułowanego “Nieprzygoda”. W połowie września tego samego roku album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Koncertowe wydawnictwo DVD Happysadu “Na żywo w STUDIO” pokryło się złotem już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a w maju 2009 – platyną. Czwarty krążek zatytułowany “Mów mi dobrze” ukazał się 19 października 2009 roku. Obecnie album ma status złotej płyty. W październiku 2011 na półki sklepowe trafiło jubileuszowe dwupłytowe wydawnictwo “Zadyszka”, podusmowujące dziesięć lat działalności zespołu. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych grup zaprezentowało utwory Happysadu, drugi stanowiło DVD z zapisem koncertu zespołu z Jarocina, z udziałem urodzinowych gości. W lutym 2012 roku Happysad zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Nowym Kawkowie, gdzie zarejestrował materiał na kolejną płytę pt. “Ciepło/Zimno”. Album ukazał się 5 września 2012 i od razu uplasował się na pierwszym miejscu OLIS – najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, uzyskując złoto w ciągu dwóch miesięcy od dnia premiery. Jesienią 2013 roku do sprzedaży na koncertach trafił śpiewnik ze wszystkimi publikowanymi i kilkoma niepublikowanymi dotąd tekstami Happysadu, częściowo uzupełnionymi o nuty i tabulatury. W sierpniu 2013 Happysad, jako zdobywca nagrody “Złoty Bączek”, wystąpił po raz drugi na Przystanku Woodstock. Koncert zarejestrowano i 4 grudnia 2013 wydano na DVD.

Skład zespołu:  Kuba Kawalec – śpiew, gitara; Łukasz Cegliński – gitara, śpiew; Artur Telka – gitara basowa; Jarek Dubiński – perkusja; gościnnie na koncertach: Daniel Pomorski – trąbka, instrumenty klawiszowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
House Gigs Pogonka: Samoaja
Fabric Square, The Navy Blue, Układ Słoneczny, Niechybie w Kiju
58zaka
58. urodziny Studenckiego Radia ŻAK Politechniki Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*