W środę, 21 sierpnia w Brush Barber Shop wystąpi formacja Hammond Grooves. Wstęp wolny.

Hammond B3 to kultowy instrument na całym świecie, ale w rodzimej Brazylii próżno szukać drugiego takiego zespołu jak oni. I chociaż skład to klasyczne organowe trio, a więc także gitara (której nie powstydziłby się sam George Benson) oraz perkusja (której porywające brzmienie bynajmniej nie ogranicza się do akompaniamentu), to Daniel Latorre, Filipe Galardi i Wagner Vasconcelos odwołują się nie tylko do mistrzów w rodzaju Jimmy’ego Smitha czy Joeya De Francesco, ale nasączają swoją muzykę funkiem, soulem, rhythm’n’bluesem i oczywiście bossa novą.

Ich debiutancki album nazywa się „Funktastic” i tytuł ten mówi właściwie wszystko o jego zawartości”. Krytycy jednak zgodnie podkreślają, że to koncerty są ich prawdziwym żywiołem; HG kreują fantastyczny wszechświat pełen dźwięków i barw, a scenę pochłania żar niczym z brazylijskiej dżungli

Występowali na wszystkich najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, a w Europie grali już w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Francji czy Włoszech. W ubiegłym roku zagrali 9-koncertową trasę po Polsce, teraz wracają na jeszcze dłuższą! Tym razem w rozpisce nie może zabraknąć Łodzi. Ogródek Brush Barber Shop na Off Piotrkowska będzie miejscem idealnym. A jak będzie padać (nie będzie!) – wszyscy pomieścimy się we wnętrzach BBSh!

Daniel Latorre – najbardziej rozpoznawalny hammondzista w Brazylii. Oprócz jazzowych fascynacji, Daniel występował między innymi z Ianem Paice’m z Deep Purple i Andy Summersem
Filipe Galardi – gitarzysta zafascynowany współczesnym jazzem, najmłodszy członek zespołu. Określany mianem największej nadziei brazylijskiej sceny muzycznej.
Wagner Vasconcelos – jeden z najbardziej rozchwytywanych brazylijskich nauczycieli perkusji. Doskonale czuje się w każdym stylu i rytmie!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
autonom
Autonom w 6. dzielnicy
Kubryk 2018 – informacja
01_QUEEN_atlas_arena_lodz_slider_675x360
Queen z Adamem Lambertem w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*