zakkoncert

W poniedziałek, 8 września w Studiu Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej rozpocznie się impreza, podczas której wystąpią Günter Schlienz, Hering und seine sieben Sachen i/ Micromelancolié. Wstęp jest bezpłatny. Koncert będzie retransmitowany na antenie Żaka w czwartek 18 września o godzinie 22 w audycji Alternator.

Günter Schlienz (modular synth, kosmische musik // Stuttgart, Niemcy) – Niemiecki kompozytor Günter Schlienz już od ponad dziesięciu lat tworzy medytacyjne dzieła na syntezatory modularne. Na jego indywidualny styl składa się ustawiczny eksperyment – nie tylko na polu kompozycji, ale i budowy własnych instrumentów. W muzyce Schlienza stale obecny jest “kosmiczny pierwiastek”, przywodzący na myśl choćby twórczość Cluster i Briana Eno, dzięki któremu słuchacz zatapia się w bardzo intymnej, refleksyjnej przestrzeni dźwięku. Schlienz publikuje swoje nagrania w takich wytwórniach jak Preservation, Sacred Phrases, SicSicTapes, a jednocześnie prowadzi własny label – Cosmic Winnetou. W ostatnim czasie odbył trasę po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Hering und seine sieben Sachen (tape manipulation, lo-fi, drone, soundscapes // Frankfurt, Niemcy) – Hering und seine sieben Sachen to przedsięwzięcie Daniela Voigta, w ramach którego stara się on łączyć elementy muzyki konkretnej (manipulacja taśmami) z krautrockową estetyką, co owocuje nagraniami brzmiącymi niczym synteza dokonań Delii Derbyshire i Klausa Schulze. Voigt wydawał swoją muzykę nakładem wielu liczących się labeli kasetowych, takich jak Digitalis, Hobo Cult, Skell LLC & Cosmic Winnetou. Sam prowadzi SicSic Tapes – wytwórnię skupiającą twórców przekraczających zewnętrzne ograniczenia i dzielących wizję muzyki i kultury DIY.

Micromelancolié  (ambient, drone, glitch, experimental // Gliwice, Polska) – to projekt Roberta Skrzyńskiego, działającego aktywnie  na polu muzyki od 2002 roku. Używając mikrosampli, znalezionych dźwięków, techniki field recordingu i miksera tworzy repetytywne struktury dźwiękowe, zanurzone w estetyce defektów. Muzyka Micromelancolié została wydana w wielu labelach na całym świecie (A Beard of Snails, Already Dead Tapes, Ghetto Naturalist Series, Jozik Records, Quasi Pop. Rocket Machine Tapes, Sangoplasmo).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
keira
Keira Is You i The Cure Party w DOMu
indios_bravos_2
Indios Bravos w Stereo Krogs
Taco Hemingway zagra w Lodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*