tgie_chopy_20160207_182327419514 stycznia o godz. 19 w Żarty Żartami wystąpi Gęsty Kożuch Kurzu, a żeby muzyka nie ustała aż do późnej nocy pomoże im DiaBuBu. Muzycy zaserwują istną mieszankę nastrojów, będzie energicznie, nostalgicznie, a nawet romantycznie. Muzyka jest jak najbardziej do tańca, więc zapraszamy wszystkich tancerzy! Cegiełka na organizację wydarzenia: 20 zł (30 zł w dniu imprezy) do nabycia w lokalu.

Gęsty Kożuch Kurzu – Kapela grająca bardzo stare melodie z regionu łęczyckiego. Muzycy są kontynuatorami żywej tradycji, przez ubiegłe lata uczyli się repertuaru i stylu gry ostatnich żyjących mistrzów z okolic Łodzi. W bieżącym roku kapela wygrała konkurs Nowej Tradycji, a wcześniej otrzymała drugie miejsce w Starej Tradycji oraz Basztę na festiwalu w Kazimierzu Dolnym. Obecnie uważana jest za jeden z najbardziej porywających składów grających polską muzykę tradycyjną. Już w krótce będzie można także nabyć ich pierszą płytę.

Skład:
Joanna Gancarczyk – śpiew, basy
Maria Stepień – skrzypce
Marcin Lorenc – skrzypce
Gościnnie:
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Jakub Korona – baraban

DiaBuBu – Kapela grająca muzykę łowicką oraz rawską. W swoim składzie mają harmonię trzyrzędową, archaiczny polski instrument podobny do akordeonu, z nieco inną techniką gry i bardzo charakterestycznym brzmieniem.

Skład:
Bartosz Puliśnki – harmonia trzyrzędowa
Jakub Stefanowicz – skrzypce
Jakub Korona – baraban

/fot. arch. Plastra – Marcin Siwania

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Grafika_Plaster
ONE SHOT SESSION
OCNRUST2
OCN i Rust w New Yorku
gang
G.A.N.G. w Bajkonurze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*