Gospel Celebration – to świętowanie tego co wydarzyło się 15 lat temu (1. Warsztaty Gospel w Łodzi) i tego co dziś, tu i teraz – 4 świetne chóry, kierujące się pasją i miłością do Ewangelii i muzyki. Koncert Gospel Celebration 2018 to koncert muzyki gospel w wykonaniu chórów gospel, które mają swoje źródła w Łódzkich Warsztatach Gospel organizowanych od 2003 roku: Good News Singers, Konin Gospel Choir, Łódzka Grupa Kuaedza i The Gospel Time. Koncert odbędzie się 6 października o godz. 18.00, w Kościele Chrześcijan Baptystów w Łodzi (ul. Nawrot 27). Wstęp wolny.

Good News Singers – to chór który, jest przykładem na to, że marzenia się spełniają. Zawsze chcieli śpiewać gospel, a ponieważ w Łodzi nie było takiego chóru postanowili go stworzyć. W październiku 2004 roku rozpoczęły się pierwsze próby, a już trzy tygodnie później wystąpili z Ruth Lynch na koncercie Jazz Gospel. Od tego czasu wiele koncertów jest za nimi: m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, w programach telewizji TVN i TOYA, podczas Łódzkich Dni Biblii oraz ogólnopolskiego festiwalu chóralnego CANTIO LODZIENSIS ‘ 2008, a ponadto w wielu miastach poza Łodzią. Śpiewali w salach teatralnych, kinowych, kościołach, galeriach handlowych, w więzieniu, na ulicy i na scenach pod gołym niebem. Wybrali gospel ponieważ jest to muzyka, która otwiera serca, wyzwala energię, przezwycięża smutek i monotonię, buduje mosty między ludźmi i co najważniejsze – zawiera Słowo Boże. Są w różnym wieku, wykonują różne zawody, ale łączy ich radość ze wspólnego śpiewania, chęć wielbienia Boga i przekazywania Dobrej Nowiny. Dyrygentem jest Ewa Szczepaniak a kierownikiem artystycznym Marek Szczepaniak.

Konin Gospel Choir – powstał w Koninie w 2003 roku, od 15 lat konsekwentnie i z zaangażowaniem propaguje muzykę chrześcijańską gospel. Zrzesza ludzi dobrej woli, dla których uczestnictwo w chórze to przywilej i pasja. Zaśpiewali ok. 150 koncertów odwiedzając wiele miast w całej Polsce, a także w Niemczech. KGCh jest gospodarzem dwóch dużych imprez, które wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta i Wielkopolski. Pierwszą z nich jest wiosenny Międzynarodowy Festiwal Gospel nad Wartą, drugą jesienny Koncert Urodzinowy. Do udziału w nich zaprasza znanych artystów z kraju i zagranicy. Chórzyści śpiewali u boku m.in.: Grażyny Łobaszewskiej, Natalii Kukulskiej, Kayah, Lory Szafran, Mietka Szcześniaka, Kuby Badacha, Piotra Cugowskiego i wielu nnych wybitnych wykonawców w tym z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Chórowi towarzyszy od 10 lat grupa znakomitych muzyków Holy Noiz. Mają w swoim dorobku fonograficznym 2 wydawnictwa płytowe: Kolędy Gospel (2006 r.) oraz Oratorium „God Created” autorstwa zaprzyjaźnionego z chórem amerykańskiego kompozytora Norrisa Garnera wydane w 2017 r. w USA, współtworzone z chórami z Kopenhagi, Warszawy i Suwałk. Dyrygentem chóru jest Beata Stanisławska.

Łódzka Grupa Kuaedza czyli Kuaedza – Narrative Afro Voices – to grupa tworzona przez ludzi wywodzących się z różnych środowisk, mających różne historie, doświadczenia i profesje, którzy mają te same ideały i pracują w celu szerzenia i promowania wiedzy o kulturze afrykańskiej w jej wielu aspektach: tańca, muzyki, śpiewu, sposobu życia i myślenia o relacjach z innymi. Muzyka afrykańska pozwala poznać tożsamość, zwyczaje, tradycje społeczności afrykańskich budowane na przestrzeni wieków, a jednocześnie odkryć uniwersalne wartości kształtujące więzi, jedność i relacje między ludźmi: przyjaźń, szacunek, wspólna praca, dzielenie się tym, co dobre z innymi. Wspólne odkrywanie muzyki afrykańskiej jest dla nich podróżą wyznaczającą rytm życia. Wierzą, że w opowieściach przekazywanych tańcem, śpiewem i grą na naturalnych instrumentach można odkryć swoją tożsamość, ogromne pokłady energii i szczęście. Idee te realizują poprzez:
– regularne zajęcia chóru, na których uczą się tradycyjnych pieśni afrykańskich, gospel, spirituals i odkrywają harmonię śpiewania w wielu głosach;
– regularne zajęcia taneczne, na których poznają tradycyjne tańce z Afryki, w których odkrywają naturalny rytm i energię, odkrywają taniec jako opowiadanie historii, doświadczeń i przeżyć;
– próby zespołu muzycznego, na których poznają rytmy afrykańskie, odbywają podróż w świat dźwięków, wraz z którą odkrywają swoją wrażliwość muzyczną.

The Gospel Time – to zespół muzyczny działający na rynku od 2007 roku, nieustanne zarażając ogromną pasją oraz wielką energią i mocą muzyki gospel. Wyróżnia się otwartym podejściem do muzyki oraz potrzebą dzielenia się swoją radością z wielbienia Boga z innymi ludźmi, nie tylko w kościele. Za cel postawiliśmy sobie propagowanie muzyki gospel nie tylko na koncertach dla wybranej publiczności, ale też w mediach i programach rozrywkowych. Chcemy komunikować światu, że muzyka gospel to nie tylko modlitwa: to szczęście, taniec, zabawa i niesamowita energia, która niesie za sobą tłumy!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
39091704
Daniel Spaleniak w 6. dzielnicy
Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Teatrze Muzycznym
moskwa
Moskwa w Andrzeju, nie denerwuj się

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*