gooralW piatek, 26 kwietnia w Klubie Scenografia wystąpi m.in. Gooral z Gawronem i Wiosną. Wystąpią także: Fagot i No.107. Początek imprezy o godz. 21. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł/ w dniu koncertu 25 zł.

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.

W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…

Gooral zaczynał od występow solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget.

Pod koniec kwietnia ukazała się debiutancka płyta Goorala pt “ETHNO ELEKTRO” wydana nakłdem SP Records. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut oraz nominacje do Fryderyków (Psio Crew) czy wygraną na Radio Waves Festiwal.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mama_Selita_Fot.Daria_Matczuk_Adam_Siejda
Mama Selita w Scenografii
sipr_27032010_coma_6024_naglowny
Coma w Dekompresji
skunk
Skunk Anansie wystąpi w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*