gagaW sobotę, 12 grudnia w Stereo Krogs wystąpią Ga-Ga Zielone Żabki. Bilety kosztują 15/20 zł.

Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go Smalec, Tomasz Gala “Galik”, Marek Miedziński “Mister” i Wojciech Miedziński “Viciu”.

Na początku zespół nazywał się “Nieelektryczna Grupa Muzyczna”. Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki.

Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodziez. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał pózniej koncerty w calej Polsce, a nawet miał nagrać płyte dla jednej z francuskich niezaleznych wytwórni – jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł sie. Smalec załozył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister – Positive Vibration.

W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki “Kultura”. W sesjach uczestniczył: Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała sie w czerwcu 2003 roku. Wtedy to Smalec i Mister wraz z kumplami z Radical News ruszyli w trasę koncertową, przypominajc swe utwory na koncertach w polskich miastach.

Ga-Ga to zespoł punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki.

W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystpili już jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomosci Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczególnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespół przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką załozyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany.

Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektóre nie odrzegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupenie innym tonie, cigle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespół zawiesił dzialalność, żeby w 2005 wystąpic na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastpiła w związku z wydaniem plyty Czas Walki.

W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wilzypajak
Wilczy Pająk w Iron Horse
juliapietrucha
Julia Pietrucha w Wytwórni
Fisz Emade Tworzywo i Barbara Wrońska w Hotelu Andel’s

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*