frank-salis_poprW czwartek, 5 marca o godz. 20 w Szafie rozpocznie się koncert Franka Salisa z zespołem. Wstęp wynosi 20 zł

Kiedy miał osiem lat otrzymał w prezencie pianino i dołączony do niego poradnik gry. Książkę rzucił w kąt i rozpoczął improwizować. Wkrótce pojawił się na koncercie bluesowego pianisty i ponoć to podczas niego zdecydował, że sam chce zostać muzykiem…

Jego zespół narodził się w 2009 roku, a Frank Salis stworzył go wraz z dwoma przyjaciółmi: Rocco Lombardim i Marco Nevano. Szwajcarscy muzycy zwrócili na siebie uwagę mediów i szerszej publiczności taneczną, żywą, nieco kontrowersyjną muzyką spomiędzy bluesa i jazzu. Już ich pierwsza płyta „Mad Dog” czyli „Wściekły Pies” okazała się w kraju Helwetów dużym sukcesem.

W 2011 zespół Franka Salisa reprezentował Szwajcarię na międzynarodowym jazzowym festiwalu w Ekwadorze (Internazionale Jazz In Situ in Quito). Potem wyruszył w trasę koncertową promującą ich drugi krążek („Live In Vevey”), podczas której występował nie tylko w rodzimej Szwajcarii, ale również w Niemczech, Czechach, Włochach, na Madagaskarze, Tunezji czy Azerbejdżanie.

Z kolei w 2013 roku wyszła ich trzecia płyta („Stonebreaker”), która została nagrana w studio radiowym Radia Svizzera razem z francuskim gitarzystą – Frankiem Coletta. Dziewięć nowych kompozycji będących połączeniem bluesa i jazzu oraz dwa covery Eddiego Harrisa oraz Ray Charles’a nadają główny motyw płycie.

Już w czwartek 5 marca wystąpią na muzycznej scenie Szafy w składzie: Frank Salis – organy Hammonda, Marco Nevano – saksofon i Marc-Olivier Savoy – perkusja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
52d
Pięć Dwa Dębiec w Łódzkim Domu Kultury
graysmoke
Gray Smoke w New Yorku
fonofinal
Fonografika Young Stage – finał ogólnopolski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*