Kev Fox, Kasia Lins, Hania Rani, Rosalie., Iza Trojanowska, Barbara Wrońska i Piotr Zioła – wszyscy na jednej scenie w nowych wersjach hitów z lat 80. i 90. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur zespół KAMP! przygotowuje HOT DANCE PARTY. Miłośnikom łagodniejszych brzmień festiwal proponuje pierwszy w Polsce koncert Keren Ann. Od dziś można kupić bilety na oba wrześniowe wydarzenia.

HOT DANCE PARTY odbędzie się w łódzkim Klubie Wytwórnia, 7 września. Będzie to niecodzienna muzyczna podróż w czasie do lat 80. i 90. – Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest Współistnienie, więc my proponujemy współistnienie parkietowe i sięgamy do korzeni muzyki elektronicznej. Łączymy w projekcie klasyki, które przez lata determinowały rozwój muzyki elektronicznej, stając się jednocześnie mainstreamem, głęboko zakorzenionym w świadomości przeciętnego słuchacza – zapowiada Tomasz Szpaderski z KAMP! i zdradza, że gospodarze koncertu przygotują własną wersję Das Model grupy Kraftwerk. Z legendarnym Can’t get enough Depeche Mode zmierzy się Piotr Zioła, a Hania Rani z Move your body Marshalla Jeffersona.

– Nie bez powodu to właśnie KAMP! zaprosiliśmy do stworzenia wydarzenia muzycznego otwierającego festiwal. Zależało na tym, żeby rozpocząć tegoroczną edycję propozycją, która gwarantuje i znakomity poziom muzyczny i świetną ponadpokoleniową zabawę – wyjaśnia Marcin Tercjak, kurator sekcji muzycznej Festiwalu Łódź Czterech Kultur

KAMP! już od wydanego w 2012 roku głośnego debiutu, zatytułowanego po prostu KAMP! utrzymuje uznanie krytyków oraz wiernej rzeszy fanów. Dziś ma na koncie trzeci album – DARE, który spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i cieszy się ogromną popularnością w serwisach streamingowych. Zespół regularnie koncertuje za granicą na festiwalach i imprezach showcase’owych. Ma za sobą trasy w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji oraz występy na tak znaczących imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

Bilety na HOT DANCE PARTY, w cenie 55 złotych, można już kupić w kasie Klubu Wytwórnia lub online.

Odmienną porcję wrażeń dla łódzkiej publiczności przygotowuje Keren Ann. Jej piosenki śpiewali Iggy Pop, Jane Birkin czy David Byrne, ona sama zaś wyrasta na legendę paryskiej sceny muzycznej. Ta międzynarodowa artystka – kompozytorka, piosenkarka i autorka tekstów urodziła się w Izraelu, wychowywała w Holandii i później we Francji, mieszkała w Stanach Zjednoczonych, by wreszcie kilka lat temu osiąść w Paryżu. Równolegle do licznych tras i prac nad własnymi – ośmioma już – płytami tworzy autorską muzykę dla filmu i teatru tańca współczesnego. Melancholia towarzysząca jej twórczości dominuje także w najnowszym, wydanym w 2019 roku albumie Bleue, opowiadającym o tym, jak ulotne, niejednowymiarowe są miłość i przywiązanie. W czasie łódzkiego koncertu, 8 września, artystce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy, wzmacniający swym brzmieniem przekaz piosenek, w tym zmysłowych i niezwykle poetyckich, śpiewanych po francusku, utworów z najnowszej płyty. Bilety – w cenie 40 i 50 złotych można już kupować on-line i w kasie Filharmonii Łódzkiej, w której koncert się odbędzie.

Sam Festiwal Łódź Czterech Kultur to wydarzenie odwołujące się do korzeni miasta przez lata będącego tyglem kultur i narodowości – wielonarodowym ośrodkiem przemysłowym w samym sercu Polski. Jego ideą jest budowanie miejskiej tożsamości przy pomocy uniwersalnego języka sztuki wokół wartości takich jak różnorodność, tolerancja i zrozumienie bez uprzedzeń. Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem Współistnienie, odbędzie się w dniach 6 do 14 września. Jej szczegółowy program, obejmujący kilkadziesiąt wydarzeń, zostanie ogłoszony pod koniec czerwca.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
spirit
BDTH 10 3/4 – Parricide w DOMu
Serpent_Sermon_Tour_2012
Serpent Sermon Tour w Dekompresji
gedz
Gedz w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*