05102012_229W piątek, 25 kwietnia o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert grupy Farben Lehre. Wstęp wynosi 10 zł.

W grudniu 2013 ukazała się nagrana własnymi siłami w FL-Studio Konrada Wojdy, kolejna płyta FARBEN LEHRE, zatytułowana Projekt PUNK. Na setlistę składa się 20 wyjątkowo istotnych (naszym zdaniem) kawałków z bogatej historii polskiego punk-rock’a. Wśród zagranych kowerów możemy znaleźć, m.in. takie klasyki jak Wariat (Rejestracja), Nie chcę jeszcze umierać (WC), Na Bliskim Wschodzie (Brak), Wszyscy pokutujemy (Sedes), Niezwyciężony (Armia), Ku przyszłości (Dezerter) oraz wiele innych kroków milowych na drodze punkowej ewolucji w kraju nad Wisłą.

Wybór jest jak najbardziej subiektywny, zgodny z naszą oceną i własnymi preferencjami. Całe wydawnictwo ma dla nas charakter jak najbardziej sentymentalny, bowiem wiele z przywołanych zespołów przewijało się na naszej muzycznej drodze, na niejednym z nich się wychowywaliśmy, zatem tym bardziej mamy dużą satysfakcję, że taka płyta w ogóle powstała. Mamy również nadzieję, że dla młodszych słuchaczy będzie ona miała pozytywnie edukacyjny charakter, bowiem przypomina kawałek historii momentami nieco zapomnianej, a niejednokrotnie po latach niesłuszenie niedocenianej…

Wiadomo, iż preludium do albumu Projekt PUNK stanowił nasz koncert na Przystanku Woodstock 2013, z udziałem wielu znamienitych gości. Kilku z nich, m.in. Smalec, Gutek, Młody czy Jelonek ponownie pojawiło się, tym razem w studiu. Do udziału w nagraniach zaprosiliśmy również Harcerza z the Analogs oraz gitarzystę zespołu Closterkeller, Mariusza Kumalę. Swoją drogą na kwiecień 2014 przewidziana jest premiera DVD ze wspomnianego koncertu na Przystanku Woodstock.

Zobacz także:

Farben Lehre – wywiad (wideo)

Juwenalia PŁ 2012: Farben Lehre (foto)

PRLive 2011 w Dekompresji (foto)

PRLive 2010 w Dekompresji (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński w Fabryce Sztuki
lord
Lord & the Liar w Cafe Bar Poczekalni
progthenight
Prog the Night w Łódzkim Domu Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*