demolka_lokal

W najbliższą sobotę, 22 listopada, na scenie łódzkiego Lokalu zaprezentują się artyści, których oprócz zamiłowania do elektroniki, (należy zaznaczyć, że skrajnie różnego), nie łączy nic. Mowa o Demolce i Elektrycznym Węgorzu.

Elektro-punkowy duet Demolka tworzą wokalistka i autorka tekstów Dziewczyna Rakieta oraz kompozytor i klawiszowiec Procesor Plus. Ich muzyka to połączenie elektronicznej ściany dźwięku, tanecznych melodii i nowofalowej histerii. Natomiast osadzone w cyberpunkowych dystopiach teksty, inspirowane są fantastycznymi wizjami z nadchodzących czasów międzyplanetarnych kataklizmów. Demolka zadebiutowała w 2012 roku, wydaną nakładem Oficyny Biedota płytą Demolka. Obecnie zespół pracuje nad drugim krążkiem. Na sobotnim koncercie będzie można usłyszeć zarówno materiał z pierwszej płyty, jak i premierowe kompozycje.

joomplu:82707

Elektryczny Węgorz to dobrze znany na łódzkiej scenie propagator muzycznego szaleństwa. Mimo tego, że jego twórczość plasuje się na granicy kiczu, na koncertach porywa tłumy. Jego piosenki to przeważnie rymowane historyjki, opowiadane w rytm tanecznych i surowych brzmień muzyki elektronicznej. Do tej pory nagrał dziewięć płyt i nadal tworzy nowe kompozycje. Na koncertach zazwyczaj wspiera go równie szalony, jak on – Łukasz z Bałut.

joomplu:82706

Demolka i Elektryczny Węgorz zagrają w Lokalu 22 listopada (sobota). Dobrą zabawę podczas afterparty zapewni dj Nebaz. Początek imprezy o godzinie 21. Bilety, w cenie 10zł będzie można kupić w klubie, bezpośrednio przed koncertem lub w internetowej przedsprzedaży na stronie Evenea.

/fot. Demolka – Łukasz Wandachowicz, Elektryczny Węgorz – Anita Andrzejczak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KAYAH_TRANSORIENTAL_ORCHESTRA_9
Poza Łodzią: LFO 2015 – Kayah i Bregović
moon
The Moon and the Nightspirit, Othalan, Hegemony w Łódzkim Domu Kultury
Kortez w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*