dreadsquadZapraszamy na debiutancki koncert zespołu Dreadsquad Live wraz z krakowską wokalistką Kasią Malendą – finalistką programu The Voice of Poland. Koncert odbędzie się w piątek, 10 listopada od godz. 21 w New Yorku. Wstęp 20 zł.

Dreadsquad Live to nowa formacja Marka Bogdańskiego, łódzkiego producenta reggae, który od 2001 roku pod pseudonimem Dreadsquad przemierzył ze swoją muzyką niemalże cały świat (Indie, Japonia, Kanada, USA, Brazylia, Europa). Na swoim koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, i wielu wielu innych.

Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 5 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów.

Kasia Malenda to jedna z najbardziej obiecujących Polskich wokalistek. Szerszej publice znana jest z VI edycji programu The Voice of Poland, gdzie świetnie wypadła dochodząc aż do półfinału. Jako jedyna uczestniczka 4 razy została zaszczycona „standing ovation”, a jurorzy nie szczędzili pochwał jej talentowi. Kasia dzięki swojej niespotykanej barwie głosu, energii scenicznej, kunsztowi wokalnemu i umiejętności dopasowania do wielu gatunków muzycznych uzyskała ogromne poparcie wśród fanów programu i nie tylko.

Artystka przy wsparciu rodziców, zawodowych muzyków, skończyła średnią szkołę muzyczną w klasie saxofonu. Rozwijała się współpracując z wieloma producentami i DJ-ami grającymi reggae, Obecnie wraz z Markiem Bogdańskim (Dreadsquad) kończy pracę nad wspólnym albumem będącym uwieńczeniem wieloletniej współpracy studyjno-scenicznej.

Kasia Malenda: – wokal
Marek Bogdański – dub mix
Adam Bzyq Brzęczek – perkusja
Przemysław Sokalczuk – klawisze
Robert Horvath – bas
Przemysław Typiak – gitara
Rafał Trafalski – gitara
Paweł Miłosz – perkusjonalia
+ goście

Sound System Afterparty: Dubout (Mc Liper & Bertek)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fetemusique
II Łódzkie Święto Muzyki – Fête de la Musique
semantyka
Semantyka i Fatlak w New Yorku
_MG_3272
Jaząbu i Łódź Kosmiczna w CiT

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*