Czerwone_GitaryW poniedziałek, 25 stycznia o godz. 19:30 w Teatrze Muzycznym w Łodzi rozpocznie się jubileuszowy koncert zespołu Czerwone Gitary. Cena biletów: 120, 70 i 50 zł.

3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Crystal” w Gdańsku – Wrzeszczu, między godz. 11.00 a 14.30 powołana została do życia grupa muzyczna o nazwie „CZERWONE GITARY”. Pierwszy skład zespołu stanowili: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kosela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski.

Od początku gościnnie z zespołem występował Seweryn Krajewski. Na stałe dołączył do składu w grudniu 1965 roku. Rozstał się z zespołem w 1997 roku i obecnie prowadzi indywidualną działalność muzyczną. Z Czerwonymi Gitarami do dnia dzisiejszego współpracowało łącznie 17 muzyków. W zespole grali również: Dominik Kuta, Wojciech Hoffmann, Ryszard Kaczmarek, Jan Pospieszalski, Arkadiusz Malinowski, Marek Kisieliński i Artur Chyb. Dziś Czerwone Gitary to legendarny zespół z 50-letnim “stażem” uwielbiany przez wszystkie pokolenia. Obecny skład zespołu: Jerzy Skrzypczyk, Jerzy Kosela, Mieczysław Wądołowski, Arkadiusz Wiśniewski, Dariusz Olszewski i Marcin Niewęgłowski.

Fot. Wojciech Stróżyk

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
analogs
The Analogs w Stereo Krogs
et_tumason_
ET Tumason na Pogonowskiego
LKF_logotyp
Startuje trzecia edycja Lizard King Festival

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*