W środę, 30 września o godz. 18 w Fabryce Sztuki, w ramach Festiwalu Latawiec i trąbka, wystąpi formacja Czereśnie. WSTĘP: 10 zł (od małej głowy)/ 20 zł (od dużej głowy). Bilety będzie można kupić przed koncertem. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. REZERWACJA BILETÓW: a.shaya@fabrykasztuki.org

Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!

Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

W Łodzi Czereśnie wystąpią w składzie:
Andrzej Zagajewski – instrumenty strunowe, śpiew
Justyn Małodobry – instrumenty klawiszowe, śpiew i taniec
Wojtek Wędzicha – instrumenty dęte drewniane
Jakub Lewicki – instrumenty basowe
Mateusz Nowicki – instrumenty uderzane

Foto: Klaudyna Schubert

Koncert odbędzie się w ramach zadania „LATAWIEC I TRĄBKA. Przegląd Sztuki dla Dzieci”, które zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_29.08
Ras Luta, Bob One, Bas Tajpan w Luce
Carier_lambert_Gadecki_Mazur_Plakat_nowe_logo
Carrier/Gadecki/Mazur/Lambert w Fabryce Sztuki
rockowanie
Koncert Eliminacyjny Rockowanie 2017 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*