036cosovelW piątek, 12 lutego o godz. 20 w Żarty Żartami wystąpi Cosovel. Jako support pojawi się Revlovers. After – Resonance One. Bilety kosztują: 15/20 zł.

Cosovel to najlepszy dowód na to, że od pewnego czasu polscy artyści bez kompleksów zdobywają uznanie poza granicami naszego kraju. Liryczna elektronika uzupełniona klasycznym instrumentarium jest czymś, co przykuwa uwagę międzynarodowej publiczności swoją synkretycznością i nowatorskim brzmieniem. Połączenie klimatów wczesnego Depeche Mode z folkową czułostkowością jest w wykonaniu często porównywanej do Bjork artystki czymś, co nie powinno przejść bez echa na rodzimej scenie.

12 lutego Cosovel wystąpi w Łodzi w Żarty Żartami z zespołem w składzie: Aleks Polak: bas, gitara, Wiktoria Jakubowska: perkusja, Dariusz Skarżyński : wizualizacje na żywo

Revlovers to zespół założony wiosną 2010 roku w Łodzi, przez byłych członków formacji Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop. Pisanie piosenek jest dla nich najważniejsze. Mówi się o nich, że brzmią jak połączenie Bat for Lashes z grupą Interpol, jednak oni sami dystansują się od tego podkreślając, że ich największą inspiracją są The Beatles. Nie posiadając jeszcze profesjonalnych nagrań Revs w 2011 roku zostali zaproszeni na Heineken Opener Festival. Ich debiutancka płyta pt. Revision Thing, wyprodukowana przez Kamila Łazikowskiego w łódzkim studiu Soyuz z gościnnym udziałem Łukasza Klausa na perkusji, miała premierę w wersji internetowej 18 kwietnia 2013. Fizyczny nakład albumu ukazał się pod szyldem ich własnego labelu Gish! 14 listopada 2013 roku. Promujący wydawnictwo singiel pt. Copacabana w lipcu 2013 został piosenką dnia na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Aktualnie pracują nad drugą płytą pt. “Pharmacy”.

after: RESONANCE ONE
Resonance One to młody, warszawski producent muzyczny, skoncentrowany na łączeniu niepowtarzalnego brzmienia analogowych syntezatorów z pełną własnego charakteru czystością dźwięku uzyskiwanego cyfrowo. Zdobywając doświadczenie na podziemnych imprezach techno wypracował swój własny styl, będący niezależnym, bezkompromisowym połączeniem występów w formie live-actu z elementami seta djskiego. Choć najbliżej mu do dark techno reprezentowanego przez wytwórnie takie jak PoleGroup, Soma, Deep Space Helsinki, zawsze stara się przełamywać granice i tworzyć świeżą miksturę deep / dub / minimal techno.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fono7
Fonografika Young Stage #7 w DOMu
uniwerss
Koncert chóralny University of New Hampshire
Grá, Det Gamle Besatt, Despised Cruelty w Magnetofonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*