closterkellerW niedzielę, 1 listopada o godz. 21 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji Closterkeller. Po imprezie after party w wykonaniu Dark Asylum Team. Bilety w cenie 35 zł przedsprzedaż/ 45 zł w dniu koncertu, na after party wstęp wolny.

Koncert będzie miał niepowtarzalny charakter z uwagi na jubileusz dwóch klasycznych albumów Closterkeller, które na stałe wpisały się w historię polskiego rocka: Purple i Scarlet. Zespół zdecydował się na szczególny ukłon w stronę publiczności i zaprezentuje specjalny program złożony z obu tych płyt w całości. Tym samym koncery podzielony będzie na dwie części: zimną i ognistą…

Purple – debiutancki album z 1990 r., stanowiący podsumowanie najwcześniejszego okresu działalności grupy i jedną z najważniejszych pozycji ówczesnej alternatywy. Płyta osadzona jest w stylistyce post punk i cold wave, zawiera klasyczne utwory „Purple”, „Maska”, „I jeszcze raz do końca” i „Nieuchwytny”, które zapewniły zespołowi zwycięstwo na wszystkich najważniejszych przeglądach i konkursach (m.in. Jarocin Festiwal).

Scarlet – najmocniejsze dzieło Closterkeller z 1995 r. Zdaniem wielu opus magnum i niezaprzeczalny sukces komercyjny – utwory takie jak „Scarlet”, „Śniło”, „Owoce wschodu” czy „Dlaczego noszę broń” przez długi czas utrzymywały się w czołówkach krajowych list przebojów, a sam album został uhonorowany Złotą Płytą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mitchandmitch
Mitch & Mitch w Łodzi Kaliskiej
glen
Glenn Miller Orchestra w Łodzi
mecanica
Elektroniczny hałas w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*