BRUNO-SCHULZ-201430 maja (piątek) w Niebostanie (ul. Piotrkowska 17) zagra zespół BRUNO SCHULZ. Początek imprezy godz. 21. Po koncercie after party na dziedzińcu poprowadzi DJ SADM. Bilety 15 zł. 

16 lutego 2013 nakładem wydawnictwa Fonografika ukazała się czwarta płyta zespołu BRUNO SCHULZ p.t. „Wyspa”. Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań jest Paweł Cieślak. Pierwszy singiel p.t. „Z bliska” dotarł do 2 miejsca listy przebojów Radia Eska Rock oraz zagościł na antenach polskich rozgłośni radiowych takich jak: Trójka, Czwórka, Jedynka, Eska Rock i wiele wiele innych. Teledysk do utworu ”Z Bliska” emitowany jest m. in. na antenie TVP Kultura, Kino Polska Muzyka i innych stacji telewizyjnych.  We wrześniu 2013 do rozgłośni trafił 2 singiel z płyty „Wyspa” pt. „Nawet z Tobą”.

Po 3 latach od ostatniego albumu („Nowy lepszy człowiek” S. P. Records 2010) zespół powrócił z rewolucyjnie odmiennym brzmieniem lecz z melodiami konsekwentnymi wobec dotychczasowej stylistyki. Doświadczeni i zainspirowani na nowo. Od ideologicznych zauroczeń starymi wyjadaczami ostatnich dekad, którzy wdrapali się do mainstreamu własnymi siłami, a nie zostali tam wrzuceni z biznesowego nadania: U.N.C.L.E, New Order, The Smiths, The Jesus and Mary Chain, po bezpośrednio słyszalną dźwiękową grę prowadzoną z nowoczesnymi i poszukującymi: PVT, Moderat, czy Twin Shadow.
Obok brzmienia, które stworzył oraz idealnie zapanował nad nim, w przestrzeni całego materiału, realizator i producent Paweł Cieślak, siłą napędową tego krążka są bez wątpienia melodie. Mamy tu bowiem do czynienia ze spotkaniem eksperymentu i piosenki w jednym. Albo, by być bardziej obrazowym: ze spotkaniem mobilnej, chwytliwej i wyrazistej linii muzycznej  z elektronicznym, galowym mundurem brzmienia, obwieszonym szarfami, orderami i subtelnym błyskiem srebrnych i złotych wiązań.

Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007  zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana Europa wschodnia. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. Europa Wschodnia została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy. W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P. RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany „Nowy lepszy człowiek”. W recenzji płyty, w miesięczniku Teraz Rock napisano między innymi: „Gdyby utwór Szybki Świat nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie”.

W marcu 2013 miesięcznik Teraz Rock uznał BRUNO SCHULZ za jeden  najważniejszych debiutów ostatniej dekady a rok później „Wyspa” otrzymała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2013 w plebiscycie „Gazety Co Jest Grane” .
 
BRUNO SCHULZ tworzą: Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty; Marcin Regucki – gitary; Wit Zarębski – bas.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pinkroses
Agnieszka Skrzypczak i Pink Roses w Teatrze Jaracza
1a7
De Łindows w Krańcoofce
IMG_7932
Edyta Górniak w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*