W piątek, 15 marca o godz. 20 w Scenografii wystąpią Bracia Figo Fagot. Jako support pojawi się Eskalacja. Wstęp: 40/49 zł.

Początki grupy sięgają września 2010, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV w 2011. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym kanale YouTube stacji Rebel:tv rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę.

Zespół zadebiutował na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się 15 stycznia 2011 w warszawskim klubie muzycznym Progresja, gdzie wykonywał piosenki z nakręconego serialu. Nagranie studyjnej, debiutanckiej płyty “Na Bogatości” nastąpiło dopiero rok później. Fragmenty utworów Braci Figo Fagot występują także w kreskówkach Git Produkcji, m.in. w Kapitanie Bomba w odcinku 95 „Admirał Jachaś” lub kinowej wersji Kapitana Bomby pt. „Kutapokalipsa”. Trasa w 2019 roku będzie promować nowe wydawnictwo zespołu płytę ” Nasze najlepsze”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
LONKERSEA
Lonker See w Koniec Końców
piosenkirosyjskiej
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2017
CU-11, Szwalnia, Royals with Cheese w Protestacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*