bluecafeW piątek, 13 lutego o godz. 19:30 w Auli Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi rozpocznie się koncert promocyjny grupy Blue Cafe. Bilety można zdobyć m.in. w konkursach na profilu zespołu.

Zespół został założony w 1998 r. w Łodzi przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala. W 2001 roku zespół wydał swój pierwszy singiel „Espaniol”, a kolejne: “Łap mnie bejbe” i “I’ll Be Waiting”, przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii „Nowa Twarz Roku 2001”. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album “Fanaberia”, osiągając status Platynowej Płyty, a znajdująca się na nim piosenka “You May Be in Love” stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia. Podczas KFPP Opole 2003 na koncercie Premier za wykonanie piosenki “Do nieba, do piekła” zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną” .

Wydana w 2003 r. płyta “Demi-sec” już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną”. W 2006 r. ukazała się płyta „OVOSHO”, która rozpoczęła „nową erę” w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty. Płytę promowały przeboje „Baby, baby” i „My Road”. 11 kwietnia 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. “Four Seasons”, a promujące ją utwory “Czas nie będzie czekał” i “Niewiele mam” stały się hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.

1 kwietnia 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu – “DADA”, która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Pochodzący z niej singiel “Buena” osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce. W ślad za nim podążyły kolejne single – “Noheo” i “Wina”, do której teledysk nagrywany był w Maroku, podczas udziału zespołu w rajdzie RMF Morocco Challenge. W drugiej połowie 2013 r. polskie listy przebojów podbił “Dendix”, nowy, angielski singiel zespołu, który zaskoczył fanów miksem stylów muzycznych, nowym brzmieniem, energią i żywiołowością. Utworowi towarzyszyły dwa teledyski – lyric video (skomponowane m.in. z migawek koncertowych) oraz klip wyreżyserowany przez Dariusza Szermanowicza. Piątkowy koncert promuje najnowszy krążek grupy pt “Freshair”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Adam_Baldych_Sextet3_fot._Margo_Tlalka_small
Adam Bałdych Sextet w New Yorku
Prog The Night V w Łódzkim Domu Kultury
emergenza
Emergenza Festival Polska – półfinały

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*