bladelokiW piątek, 11 marca o godz. 20 Stereo Krogs rozpocznie się koncert grupy Blade Loki. Jako support pojawi się Blowjoke. Bilety: 10 zł (dostępne w klubie przed koncertem).

Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą ponad 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Anety sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki – „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „…no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań – w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska.
Ostatnim jak dotąd studyjnym albumem w dorobku zespołu jest „FRUUU”. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

W 2014 roku, po 14 latach współpracy, z bladej ekipy odeszła Agata Polic. Jej miejsce zastąpiła Aneta – wulkan energii z mocnym głosem. Obecnie grupa intensywnie pracuje nad nowym materiałem by w 2016 wejść po raz kolejny do studia.

Blowjoke: zgrana banda, dowodzona przez dziewuchę rodem z Bałut – a więc zero ściemy i smęcenia o trudnej miłości, bo dla tej ekipy liczy się rock’n’roll. Mieszanka muzycznych rozmaitości – jedyna obowiązująca zasada, to: “grunt, żeby żarło”. A źre najlepiej na żywo. Do tego spora dawka humoru i niekoniecznie poważnych tekstów. Od pięciu lat hałasują w rozmaitych punktach Łodzi, ciesząc się mianem destruktorów szklanych stolików oraz szklanych kufli (ogólnie wszystkiego, co szklane). Wiecznie głodni grania, zawsze dają z siebie wszystko, głęboko wierząc w hasło, że jedynie pełna emisja może ich zbawić. Są w trakcie nagrywania superprofesjonalnej demówki 😉

Obecnie Blowjoke to:
Justyna – wokal
Wiktor – bębny
Szymon – bas
Jarek – gitara

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
totem
TOTEM Music Festival
kuban
Kuban w Lordi’s
aut._Filip_Zolynski
Organek w Radiu Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*