bisclaveW niedzielę, 14 września o godz. 21 w DOMu rozpocznie się koncert z udziałem trzech projektów: Bisclavert, Ab Intra i Abandoned Asylum. Wstęp wynosi 10 zł.

BISCLAVERET – Rodzimy reprezentant sceny ambientowej powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski i Maciej Mehring podąża własną drogą muzyczną.Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Uczestniczyli również w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Zespół powraca z nowym krążkiem „Theu Anagnosis”. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, mamy do czynienia z koncept-albumem. W ośmiu kompozycjach muzycy zawarli swoisty traktat mistyczno-filozoficzny, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję poznać za sprawą utworu „An Introduction to Reading God” z 7” splitu z F.T.B.P.D. Za pomocą muzyki i słowa duet kreuje, pozornie odrealniony, oderwany od „tu i teraz”, własny świat dźwięków; proponuje przy tym swoistą wizję Absolutu, widzianego oczami mistyków, szaleńców i myślicieli. Zaprasza do psychodelicznej wędrówki w głąb jaźni, metafizyczną przygodę w krainie muzyki malowanej różnymi barwami, kształtami i historiami. Sny wariata? Nawoływanie uczonego? Doświadczenie pustelnika? To wszystko zlewa się w tyglu wielu kultur niczym wielka magma, lecz tutaj wyłania się z niej krystaliczny, acz niejednorodny obraz…Jaki? Sprawdźcie sami. Album opublikowany w kolaboracji Steinklang Industries i Zoharum. Dostępny będzie w trzech wersjach limitowanych: CD (wersja biała) – 111 szt., CD (wersja czarna) – 222 szt., czarny winyl – 111 szt.

AB INTRA – Projekt Radka Kamińskiego wyrażający się w około ambientowych/dronowych formach. Ideą projektu jest próbą odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania niezależnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów.

ABANDONED ASYLUM – Dark ambientowo/industrialny projekt z Polski, założony w 2004, za którego odpowiedzialny jest muzyk i grafik Łukasz “Dani” Czajka. Projekt ma na swoim koncie cztery wydawnictwa, sygnowane między innymi przez amerykańską wytwórnię Malignant Records. Abandoned Asylum to idea miejsca wewnątrz nas samych, które odnaleźć można poprzez muzyczną eksplorację opustoszałych fabryk, zapomnianych uliczek, pradawnych lasów, a nawet krawędzi kosmosu. Projekt występował między innymi na legnickim Intermediale Festival, w planetarium w Grudziądzu oraz na czeskim festiwalu Hradby Samoty.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
39091704
Daniel Spaleniak w 6. dzielnicy
WUNDER_WAVE_65
Wunder Wave 65 prezentuje: “Rebellion Tour 2010”
performance_w_wykonaniu_jarasa_ramunasa_20121214_17769655321
Jaras Ramunas w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*