batailleW niedzielę, 31 maja o godz. 20 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert Bataille Solaire i Pascale Project. Wstęp wynosi 10 zł.

Bataille Solaire (CAN) Solowy projekt kanadyjskiego multiinstrumentalisty Asaëla Robitaille’a (znanego z zespołów Léopard et Moi, Femminielli, Piranha, Jef Barbara i Panopticon Eyelids). W Bataille Solaire próbuje on połączyć czysto akademickie inspiracje z nieco bardziej familiarnymi gatunkami, np. rockiem progresywnym, krautrockiem i rozmaitymi przejawami new-age’u. Rezultatem tych eksperymentów jest specyficzny rodzaj retrofuturystycznej muzyki (nierzadko przypominającej ścieżkę dźwiękową do starych filmów science-fiction lub audycji przyrodniczych), zaaranżowanej na syntezator i inne cyfrowe instrumenty.

Za Pascale Project odpowiada z kolei Pascale Mercier, wcześniej znana jako Mathématique. Jej muzyka to urzekające połączenie jazzu, house’u i lounge’u z popową wrażliwością. Pierwotnie była perkusistką, co też nie jest bez znaczenia dla jej twórczości. Dzieliła scenę między innymi z Light Asylum, Easter, Xiu Xiu, Trust, Purity Ring, Essaie Pas, Chevalier Avant Garde.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rockowanie 2019 – bezpłatne warsztaty muzyczne
JUDE – WRONG. Koncert w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur
summerdying
Summer Dying Loud 2014 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*