backspaceW środę, 29 stycznia w Scenografii rozpocznie się koncert grupy Backspace. Wstęp wynosi 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu.

Backspace to grupa poszukująca nowej jakości na styku muzyki akustycznej i elektronicznej. Dźwięk przestrzeni, barwa rytmu, free jazzowy feeling. Zamrożone nuty, ocieplone, roztapiane, scalone w nową jakość i znów zamrożone by stać się sceną kolejnej improwizacji, interakcji. Elektronika zagarniająca akustyczną wibrację w sposób barbarzyński i bezczelny – na chwilę – by potem stać się tłem i klejem miksu. Jazz i klasyka na polu walki o trochę luzu, świeżego powiewu.

Od precyzyjnie podanego akustycznego tematu przez improwizację do rozkładu na czynniki, rozpadu, pozornego chaosu osadzonego jednak we wspólnej (i spójnej) harmonii. Inspiracje klasyką, jazzem, dubem, trip-hopem, punkiem, krzykiem tłumu, dźwiękiem młota pneumatycznego i szelestem liści. Efekt? Raczej jednak miękki, masujący, za każdym razem inny, zawsze zaskakujący. Mroczny. Teatralny. Delikatny.

Skład zespołu :
Zbigniew Chojnacki – akordeon/accordion
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne/electric violin
Krzysztof Rychta – elektronika/electronics

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Demolka
Demolka w Foto Cafe 102
gospeltime
The Gospel Time w Łódzkim Domu Kultury
Cello Chargers w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*