automationW sobotę, 7 lutego o godz. 22 w Lokalu rozpocznie się impreza Automation#5 pres Technosoul. Bilety kosztują do 23:59 10 zł, po 0:00 15 zł. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

AUTOMATON#5 pres TECHNOSOUL

PIOTR KLEJMENT (TECHNOSOUL/DARK M – Warszawa)
G-SOUND (SKYLARK/AUTOMATON)
GUT (AUTOMATON)
WAETEK

Kiedy cichnie dzienny zgiełk miasta i zapalają się elektryczne słońca, a dźwięki miejskie przenoszą się do nocnych miejscówek i rozbrzmiewają w rytmie 4×4, Automaton ma przyjemność zaprosić Was na kolejną podróż po mrocznych i masywnych brzmieniach przemysłu ciężkiego. Tegoroczna pierwsza odsłona odbędzie się w Lokalu a gościem specjalnym będzie Piotr Klejment. Jako członek Technosoul wydał w lipcu EP z utworem 1984 i remixami techno drapieżników m.in. Perc’a i Sleeparchive’a. W grudniu zeszłego roku był gościem Boiler Room, gdzie zagrał u boku Stanislava Tolkacheva, Michała Wolskiego, Błażeja Malinowskiego , Essence i Dtekk’a (który był gościem Automaton 4 w zeszłym roku). Amator samplowania, rolandowych dźwięków i starego funky techno, w swoich mixach lubi przeplatać niepokój i lekkie brzmienia. Surowe dźwięki poddaje delikatnej obróbce termicznej, okrasza je gęstym bassline’em , dodaje suche trzaski i głuche zgrzyty , aby na koniec zaserwować nam ucztę w dystopijnym klimacie. Buduje napięcie i stopniowo podsyca niepokój, a to wszystko przy minimum dźwięku i maksimum energii. Miasto, masa, maszyna.
Kto choć na chwilę chciałby odciąć się od radiowej harpagańskiej bucówy i nasycić umysł muzyką mającą wyraźny sznyt miasta robotniczego, powinien zahaczyć o Automaton a z pewnością zostanie do rana.

Gdyby Reymont chodził na techno mógłby zacytować sam siebie aby opisać co będzie się działo w sobotę w Lokalu: „Wszystko się trzęsło: ściany, sufity, maszyny, podłogi, huczały motory, świszczały przenikliwie pasy i transmisje, turkotały po asfaltowej podłodze wózki, szczękały czasem koła rozpędowe, zgrzytały tryby, leciały wskroś tego morza rozbitych drgań jakieś krzyki lub rozlegał się potężny, huczący oddech maszyny głównej.”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Proletaryat w Wytwórni
songs
Songs From The Smokes II w Tekturze
WORLD_OF_DREAMs
World of Dreams Festival w Klubie Wytwórnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*