aptekaW niedzielę, 11 lutego o godz. 19 w DOMu rozpocznie się koncert Apteki. Bilety kosztują: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu imprezy.

Apteka Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. Apteka od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.

Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.

Za tym, co dzieje się z formacją Kodyma dalej,nie nadąża chyba nawet on sam. Są, grają, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie co i jak, ale wiadomo, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
26165545_789533987914690_1076632148278087975_n
TAU w Scenografii
Niechec
Niechęć w Teatrze Małym
Yanina_4_Gramy_foto_2
Yanina 4 Gramy w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*