animatterW niedzielę, 22 maja o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się koncert formacji Animatter. Poza nimi na scenie pojawią się Tranquilizer i Nonamen. Bilety kosztują 40 zł.

Antimatter – brytyjska grupa muzyczna założona w Liverpoolu w 1998 r. przez Micka Mossa, obecnego lidera formacji, oraz Duncana Pattersona, wcześniejszego basistę i autora tekstów Anathemy. Muzycznie zespół balansuje między rockiem progresywnym i triphopem, wzbogacając kompozycje klimatycznymi, poetyckimi tekstami. Zespół wydał sześć płyt – ostatnia, “The Judas Table” ukazała się w październiku 2015 r. tego nakładem Prophecy Productions zdobywając bardzo przychylne recenzje, również w Polsce. Antimatter koncertował wielokrotnie w naszym kraju, występując m.in. na festiwalu Castle Party, jak też towarzysząc na scenie Swallow the Sun czy Anathemie.

Tranquilizer to świeża krew z Trójmiasta. W zespole udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, Lion Shepherd czy Nowa Ziemia. Tranquilizer porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska. W lutym tego roku odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu Tranquilizer pod tytułem “Take a Pill”. Pół roku później zespół spłodził kolejne wydawnictwo, tym razem mini album o tytule “10Ö8”, wyjątkowe między innymi dlatego, iż wokalistka Luna wszystkie opakowania EP wykonuje sama ręcznie od początku do końca.

Nonamen – krakowski zespół grający metal progresywny, założony w 2009 r. przez Macieja Dunin-Borkowskiego. Znakiem rozpoznawczym Nonamen jest zadziorny wokal Edyty połączony z dźwiękami skrzypiec Marty. Nonamen wydał dwie płyty – ostatnia, “Obesssion” miała premierę w 2014 r. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, towarzysząc na scenie m.in. Blaze’owi Bayley’owi (ex-Iron Maiden), Tarji Turunen (ex-Nightwish), Turbo, Jelonkowi czy Siddharcie. Nonamen na trasie z Antimatter po raz pierwszy zaprezentuje set akustyczny.

19.00 – otwarcie drzwi
19.30 – 20.00 – Nonamen akustycznie
20.15 – 20.45 Tranquilizer
21.00 – 22.30 Antimatter

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KayahBregovic_fot_Barbara_Olszewska_7
Kayah i Bregović w Wytwórni
mod_DSC8832
Hunter w Łódzkim Domu Kultury
WBW 2019 – Freestyle Battle w Magnetofonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*