aniaszarmachW niedzielę, 28 maja o godz. 18 w New Yorku rozpocznie się występ Ani Szarmach. Bilety są już dostępne w klubie od środy do niedzieli od godz. 18:00. Przedsprzedaż 40 zł, w dniu koncertu 50 zł.

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Starogardzie Gdańskim, gdzie ukończyła podstawówkę muzyczna na fortepianie, a następnie Liceum Ogólnokształcące. Po szkole średniej dostała się na studia dzienne Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (sekcja wokalna). Studia ukończyła z wyróżnieniem, a już na ich drugim roku zaczęła pracować jako sideman. Jej głos (chóry) można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach. Współpracowała m.in. z: Kayah, Ewa Bem, Edyta Górniak, Sistars, 15 Minut Projekt, Policjantami, Sokołem (WWO) oraz z wieloma innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

2006 r.- został wydany debiutancki album zatytułowany po prostu “Sharmi”. Na płycie w klimatach soul/rnb znalazły się nastrojowe, akustyczne piosenki jak i nowocześnie zaaranżowane numery taneczne. 2010 r.- został wydany pierwszy autorski album artystki “Inna”. Płyta akustyczna, nagrana w całości “na żywo” przez najlepszych polskich muzyków sceny popowej i jazzowej. Album został wyróżniony nominacją do najważniejszej nagrody muzycznej “Fryderyk”. grudnia 2012 r. do sklepów trafił trzeci album wokalistki POZYTYWka, który promuje utwór Z Tobą.

W 2013 roku Ania rozpoczęła współpracę z amerykańskim soulowo-jazzowym wokalistą, pianistą i kompozytorem – Frankiem McCombem. Zaowocowała ona wspólnymi koncertami w listopadzie tego samego roku, a w maj 2014 dużą, wspólną trasą koncertową po Polsce. Trasa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno publiczności jak i mediów. Wszystkie koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność jak również zebrały rewelacyjne recenzje. Zwieńczeniem trasy był wspólny koncert transmitowany na żywo przez Program 3 Polskiego Radia.

Obecnie Ania pracuje nad kolejną płytą. Najnowszy album współtworzyć będzie wraz z producentem Enveem (Maciejem Golińskim). Gościnnie w nagraniach wzięli udział min. Marcin Wasilewski, Adam Bałdych i Frank McComb. Płyta ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
HATI & Zdzisław Piernik w Art_Inkubatorze
koncert_symfoniczny
Dire Straits Symfonicznie w Manufakturze
Clock Machine w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*