Al Di Meola to jeden z najbardziej cenionych współczesnych muzyków, zaliczany do grona najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Kolejny raz wystąpi w Łodzi – 3 grudnia o godz. 19 w Klubie Wytwórnia.

To laureat nagrody Grammy do tej pory rozwijał swoją karierę muzyczna zarówno solo jak i wspólnie z innymi gwiazdami , m.in. Stevie Wonder, Chick Corea, Jean Luc-Ponty, Luciano Pavarotti, Phil Collins, Santana. W marcu tego roku premierę miała jego najnowsza płyta OPUS, której materiał usłyszymy na koncertach w Polsce na żywo już w grudniu tego roku! Sam artysta przyznaje, że jego najnowsza płyta poszerza jego umiejętności kompozycyjne i początkuje nowy etap w jego życiu.

„Pierwszy raz byłem naprawdę szczęśliwy pisząc muzykę. Mam cudowną żonę, wspaniałą córkę i fantastyczną rodzinę, która inspiruje mnie każdego dnia. Wierzę, że pokazuję to w swojej muzyce”

Support: Adam Palma

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat tytułu “Najlepszy polski gitarzysta akustyczny”. Chętnie zapraszany do wspólnych koncertów przez najwybitniejszych gitarzystów akustycznych na świecie takich jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Bireli Lagrene. Występował z większością artystów polskiej estrady m.in. Ewą Bem, Edytą Górniak, Eweliną Flintą, Kubą Badachem, Leszkiem Możdzerem, Krzesimirem Dębskim i innymi. Autor 3 solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Veda Sound w Fabryce Sztuki
Wianki_nad_Wisla_2015_Plakat
Poza Łodzią: Wianki nad Wisłą 2015
596. Urodziny Łodzi – koncerty

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*