HalucynacjeSpecjalne wizualizacje, okolicznościowy wystrój lokalu, spotkanie z ex muzykami Republiki, djskie sety i przede wszystkim koncerty. To wszystko czeka w najbliższą sobotę, 17 marca, wielbicieli twórczości Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika, którzy zawitają do klubu DOM. O 20.00 wystartuje impreza HALUCYNACJE.

Najpierw na scenie w DOMu zagrają: Agressiva 69, Half Light i Już Nie Żyjesz . Po koncertach za sterami djskimi zagości skład znany z łódzkich cyklicznych imprez z nurtu synth-dark-goth-electro, czyli Serafin/Rafaelo. Tym razem jednak z gościem specjalnym – Djem Piterem z Jeleniej Góry. Zaprezentują nie tylko nowatorskie wersje piosenek Republiki, ale także ciekawe interpretacje nowo- i zimnofalowych dźwięków z lat 80-tych.

Agressiva 69 uznawana jest za prekursora polskiego industrialnego rocka. Ma na koncie siedem płyt. Ostatnia – Republika 69, została nagrana w hołdzie dla zespołu Republika. Album zawiera dziesięć nowatorskich interpretacji piosenek z dorobku grupy Ciechowskiego. W DOMu muzycy zagrają z gościnnym udziałem Zbyszka Krzywańskiego – gitarzysty i kompozytora Republiki.

Half Light to toruńska grupa, która swoją muzykę opisuje w następujący sposób: „Skrzyżowanie elektronicznych brzmień z naturalnością ludzkiego głosu i subtelnej gitary, co daje w rezultacie oryginalne, muzyczne przestrzenie elektro-akustyczne.” Wydali dwie płyty. Ostatnia – Nowe Orientacje oparta jest na kompozycjach pochodzących z debiutanckiego krążka Republiki – Nowe Sytuacje.

Już Nie Żyjesz to „młode dziecko” weteranów łódzkiej sceny muzycznej: wokalisty Pawła Strzelca i gitarzysty Mariusza Wątroby z zespołu Pornohagen. Panowie zaprosili do współpracy klawiszowa Grzegorza Fajngolda, (znanego chociażby z 19 Wiosen), basistę Maćka Andrzejewskiego oraz Wojtka Czyszczonia, perkusistę Bruno Schulz. Ich muzyka to sprytna mieszanka nowej fali, post punku, elektroniki, czy nawet new romantic. Mają na koncie trzyutworowego singla Ty, a jeszcze w tym miesiącu planują wydać pełnowymiarowe cd. 

Szczegółowy rozkład imprezy:

20.00 – 22.00 Prezentacje multimedialne z historii Republiki
22.00 – 23.00 Koncert Już Nie Żyjesz
23.00 – 24.00 Koncert Half Light
24.00 – 01:30 Koncert Agressiva 69 + Z. Krzywański
01:30 do rana – sety djskie: Serafin/Rafaelo/Piter

HALUCYNACJE odbędą się w klubie DOM (Piotrkowska 138/140) w najbliższą sobotę, 17 marca. Początek imprezy o godz. 20.00.

Bilety w cenie 25zł do nabycia w DOMu, Strefie Biletów (Piotrkowska 59) lub poprzez wpłatę na konto organizatora. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
substytut
Substytut w Z innej beczki
Zgierz City of Power 2018
CeZik_-_fot_-_Szymon_Szczesniak_-_www_-_szymonszczesniak
CeZik & KlejNuty w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*