afterfamaJeszcze na dobre nie opadły emocje po tegorocznej edycji Festiwalu FAMA, a już szykuje się kolejna impreza z jej uczestnikami w roli głównej, czyli AfterFama. Do tej pory, wydarzenie miało miejsce w rożnych miastach, m.in. w Warszawie i Krakowie. Tym razem, przyszedł czas na Łódź. Impreza, podczas której wystąpią wybrani laureaci festiwalu, odbędzie się w najbliższą sobotę (14 października) w klubie Krańcoofka. Początek o godzinie 18. Bilety, z których cały dochód będzie przeznaczony dla artystów, kosztują 15 zł.

Festiwal FAMA to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Świnoujściu i gromadzi setki debiutantów reprezentujących najróżniejsze dziedziny sztuki. W ostatnich latach, Łódź reprezentowali na Famie m.in.: Łukasz z Bałut (nagroda za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną oraz nagroda w kategorii literatura), Kacper Płusa (nagroda w kategorii literatura) i grupa filmowa Banan Shark (nagroda w kategorii sztuki wizualne i multimedia). AfterFama to okazja do zobaczenia na żywo występów niektórych z tegorocznych laureatów festiwalu. To również możliwość odbycia z nimi inspirującej rozmowy.

Kto wystąpi na AfterFamie?

Młodość, szczerość i subtelność w jednej osobie. Jej głos ma w sobie całą kobiecą delikatność i subtelność, co pozwala jej tworzyć muzykę bezpretensjonalną i intymną. W 2012 roku nagrała debiutancki album „Porysujemy?”, a w 2015 album „Osiecka”.

Niespotykana, wręcz niemożliwa barwa głosu zamknięta w ciele przebojowego chłopaka. Po setkach godzin spędzonych na ulicach polskich i europejskich miast przybył do Świnoujścia po raz drugi, by zweryfikować czy kolejny rok z rzędu Fama będzie „najlepszymi koloniami świata, tylko takimi dla muzyków”.

Wokalista, tekściarz i instrumentalista. Przez słuchaczy i krytyków doceniany szczególnie za głębokie i często kąśliwe teksty, które na długo wbijają się w pamięć. W 2016 roku wydał debiutancki album „Drauma” (Kayax). W 2017 został zaproszony na Festiwal w Opolu w kategorii „Debiuty”. Ale zrezygnował z udziału.

Lider zespołu, Fryderyk Nguyen, kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę.

Grają muzykę żywcem wyjętą z drewnianej chatki ukrytej pomiędzy drzewami. Inspirowane amerykańskim folkiem, szczere, akustyczne brzmienia i teksty podszyte melancholią i humorem. Do tego ciepły głos, harmonia skrzypiec i wiolonczeli oraz rytm, który aż prosi się by wybijać go tupaniem o podłogę.

Pianista, improwizator, kompozytor, aranżer, poruszający się w rozległym spektrum stylistycznym, nieustannie eksplorujący muzykę od klasycznej począwszy, poprzez jazz, skończywszy na współczesnej muzyce improwizowanej. Finalista konkursu Instant Piano Composer w ramach Festiwalu Transatlantyk 2014, 2015 i 2016.

AfterFama odbędzie się w sobotę, 14 października, w klubie Krańcoofka, przy ul. Piotrkowskiej 29, (wejście od ul. Więckowskiego). Koncerty rozpoczną się ok. godziny 21. Początek imprezy jest zaplanowany na godzinę 18. Bilety, które można kupić TUTAJ, kosztują 15 zł (dochód z ich sprzedaży będzie w całości przeznaczony dla artystów).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ukulele
Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele w Irish Pub
keluar_baasch_plakat
Berliński postindustrial kontra warszawski synthpop w DOMu
klara
Klara w Klubie Szafa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*