afro_kolektyw_20121123_202048581919 marca po godz. 20 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert grupy Afro Kolektyw w ramach ich pożegnalnej trasy. Bilety kosztują: 20/25 zł.

Album „46 minut Sodomy” to najszczersza, i jak się okazuje ostatnia wypowiedź artystyczna formacji kierowanej przez Afrojaxa. Wiosenną trasą muzycy zamykają działalność zespołu w jego dotychczasowej odsłonie – będą to ostatnie koncerty składu pod nazwą Afro Kolektyw.

Z tym pożegnalnym materiałem zespół zawita do ośmiu miast Polski, w tym 19 marca do Łodzi.

Tryptyk z pijaństwa, rozpaczy i poezji – tak można określić ,,46 minut Sodomy”. Album nagrany w ciągu trzech dni w Gdańsku, na setkę, na 24-ścieżkowy magnetofon z poprzedniej epoki, w kilku zaledwie podejściach. „Są to piosenki wyrażające stan ducha człowieka, który pewnego dnia orientuje się, że „kim jest, kim być mógłby i kim chciałby być – to trzy różne osoby” – mówi Michał ‘Afrojax’

Hoffmann i deklaruje, że nigdy nie pisał lepszych tekstów i raczej już nie napisze. Jego rozpaczliwym słowom towarzyszą kameralne, po części improwizowane brzmienia gitary akustycznej, wibrafonu czy rhodesa. Prawda płynąca z tej płyty nie jest kolorowa i słodka, jest szorstką opowieścią w oparach alkoholu zawartą na 12 utworach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przybysz | Przybysz w Wytwórni
tides
Tides From Nebula w Luce
Refusal, Bestia i Lobotomia w Magnetofonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*