aetherW sobotę, 3 marca o godz. 18 w Magnetofonie rozpocznie się impreza, podczas której wystąpią: Aether, Dirty Shirt, Vermis, Arcane Dust i Incident Allies. Bilety: 20 zł (na bramce w dniu koncertu).

Aether – Powstały w 2015 roku zespół z Łodzi grający melodic death/folk metal. W swojej muzyce chwalą Odyna i wyrażają odwieczną tęsknotę za nocami polarnymi, gdzie niebo usiane jest gwiazdami, a zorza polarna oświetla kości poległych. Inspirują się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun.

Dirty Shirt – rumuński folkcore metal band.

Vermis to łódzki zespół grający szeroko pojętą muzykę metalową – jest to coś pomiędzy heavy/thrash a groove metalem z (post)hardcorową naleciałością, ale nowoczesne brzmienie i (mimo wszystko) melodyjny charakter utworów nie pozwala na jednoznaczne przypisanie ich twórczości do określonego gatunku muzycznego. Ciekawe kompozycje w połączeniu z ogromną werwą na scenie dają bombę energetyczną, która rozbuja każdą publiczność.

Arcane Dust – łódzki zespół założony na początku lutego 2016 przez czwórkę dobrych znajomych, doświadczonych muzyków z długim stażem scenicznym, którzy kilkanaście lat temu na przełomie XX i XXI wieku współtworzyli kapelę o nazwie Dust. Po latach postanowili ponownie działać razem i godząc zaangażowanie w inne przedsięwzięcia muzyczne powołali do życia swój własny projekt. W międzyczasie nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty, doszła też druga gitara. Muzyka Arcane Dust oscyluje wokół death metalu, dominują więc ciężkie gitary, wokale oparte na growlu. Zespół obecnie koncertuje promując swoje pierwsze wydawnictwo pt. “La Loba”.

Incident Allies – Jeśli kiedykolwiek sądziliście, że era grunge’u przeminęła, to z pewnością zespół Incident Allies udowodni Wam, że jest to nieprawda. Brudne gitarowe riffy, mięsiste brzmienie basu oraz srogie uderzenie perkusji okraszone drapieżnym wokalem, a to wszystko przekazane ze słowami w rodzimym języku. To niewątpliwie najlepszy opis zespołu tych młodych, przystojnych muzyków. Potężna dawka emocji i dobrej muzyki sprawi, że na długo nie zapomnicie ich koncertu!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alegoryac
Alegorya i Coco Bongo w Luce
GUANO-APES
Poza Łodzią: Ursynalia 2015: Guana Apes w Warszawie
rosyjskie
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*