26 i 27 lipca na Placu Wolności, 27 lipca na Księżym Młynie oraz 28 lipca w Manufakturze odbędą się darmowe, plenerowe koncerty z okazji 596. urodzin Łodzi. Wystąpią m.in. Kozak System, Daria Zawiałow, Nocny Kochanek, Andrzej Piaseczny, Voo Voo, happysad, O.S.T.R. i Łąki Łan.

26 lipca, piątek – Plac Wolności

Happysad | 18:45-19:45
Happysad od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

OSTR | 20:00 – 21:00
O.S.T.R. (Adam Ostrowski) – polski raper, freestylowiec, producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta solowy związany z Asfalt Records. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce. W kwietniu 2019 r. ukazała się jego autobiografia pt.: „Brzydki, zły i szczery” nakładem wyd. Wielka Litera. O.S.T.R. rozpocznie urodzinowe świętowanie koncertem 26 – ego lipca. Znany łódzkiej publiczności raper, jako pierwszy rozgrzeje scenę. Z tej okazji, honorowy obywatel miasta przygotował prawie godzinny set najważniejszych numerów, w tym także tych z najnowszej płyty: „Instrukcja obsługi świrów”.

Voo Voo | 21:15 – 22:15
Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (ur. 1953) – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie

Łąki Łan | 22:30 – 23:30
Łąki Łan słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do Natury.Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan “Syntonia”, którą promują single “Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

PRO8L3M | 23:40 – 00:40
Dwanaście wyprzedanych koncertów w miesiąc i album „Widmo”, który „rozszedł się” w mgnieniu oka w przedsprzedaży. Imponujący dla zespołu PRO8L3M sezon, zakończy się właśnie na Urodzinach Łodzi. Najbardziej wyrazisty duet polskiego hip-hopu ma na swoim koncie dwie, świetnie przyjęte przez publiczność i krytyków, płyty. Podczas Urodzin Łodzi na pewno usłyszymy większość najbardziej popularnych kawałków. Co więcej, koncert uświetni okazała oprawa świetlna. Koncert na Urodzinach Łodzi będzie jedynym koncertem w sezonie letnim jaki zespół zagra w tym mieście. Zapowiada się fantastyczne widowisko, którego nie można przegapić.

27 lipca, sobota – Plac Wolności

KOZAK SYSTEM | 20:15 – 21:15
Zespól Kozak System istnieje na scenie już od 2012 roku. W styczniu 2018 zostali ogłoszeni półfinalistami ukraińskich eliminacji do konkursu Eurowizji i od tego momentu nie schodzą z list przebojów. Brali aktywny udział w Euromajdanie, organizując darmowe koncerty dla uczestników protestu czy nagrywając dedykowane utwory.

Daria Zawiałow | 21:30 – 22:30
Jedna z najciekawszych artystek alternatywnych młodego pokolenia, laureatka Złotej i Platynowej płyty, wielokrotnie wyprzedająca koncerty w najważniejszych klubach w całej Polsce.

Smolasty | 22:45 – 23:45
Pod pseudonimem Smolasty kryje się Norbert Smoliński, rocznik 1995. Wokalista tworzy muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Szturmem zdobył polską scenę muzyczną, kiedy chwilę po debiucie został nominowany do Fryderyków w kategorii muzyki rozrywkowej. Współpracował z najlepszymi: Otsochodzi, Kaz Bałagane czy Białasem.

SOKÓŁ | 00:00 – 01:00
Jeden z najważniejszych polskich raperów – Sokół. Raper, który miał ogromny wpływ na polską scenę muzyczną, z powodzeniem łączy działalność artystyczną i biznesową (stoi za marką PROSTO). Pierwszy, w pełni solowy album pobił rekord, wyprzedając się jeszcze przed premierą. Repertuar z najnowszej płyty ‘Wojtek Sokół’ zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

27 lipca, sobota – Księży Młyn

BRUKLIN | 20:00
Bruklin, to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego – wokalisty i frontmana grupy.
Jak dotąd zespół wydał dwa single, występował m.in. przed Lipali, Nocnym Kochankiem i Myslovitz oraz wygrał dwa festiwale o zasięgu ogólnopolskim: Przegląd Kapel Rockowych 2019 organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Antyfest Antyradia 2019. Jako zwycięzca Antyfestu Antyradia 2019 zespół wystąpi na najpiękniejszym festiwalu świata – Pol’And’Rock 2019. Skład: Bartłomiej – wokal, Dawid – gitara, Jarek – bas, Rafał – gitara, Tomek – perkusja

SANTABARBARA | 21:00
Santabarbara – najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia (wywodzących się z muzykującej rodziny Pospieszalskich), który zapoczątkowali Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, od szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, elektronicznej, klasycznej, poprzez muzykę ludową, aż do awangardowej improwizacji. Projekt ten to połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami, inspirowanymi min. Jamesa Blakiem,, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno. Obecnie zespół funkcjonuje w trio (Szczepan, Łukasz i Nikodem) i szykuje się do nagrania płyty, której premiera jest zaplanowana na 2019 rok.

28 lipca, niedziela – Manufaktura

Nocny Kochanek | 18:00
Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

Andrzej Piaseczny | 19:30
Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności – m.in. – Telekamery 2010, SuperJedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych płyt i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka”.Płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. W 2017 roku Artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej jubileuszową trasą koncertową, z której materiał live został zarejestrowany i został wydany w formie płyty CD, 26.10.2018. Płytę promuje nowy singiel „Czekając na sobotę”.

Dj Gromee | 21:00
Polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ i malarz, tworzący głównie muzykę klubową, reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018). Jako producent współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie. W jego solowym projekcie śpiewali m.in. Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B!, Sadiq Onifade (WurlD), May-Britt Scheffer, Mahan Moin, Tommy Gunn, Ali Tennant i Jayden Feldes. Występował także z artystami, takimi jak m.in.: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The Dog, Stay Nowhere i Torn Shore w Protestacji
cityofpower
Zgierz City Of Power 2017
plakat80lat
80 lat Radio Łódź w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*