Agnellus_smallŁódzki zespół śpiewający teksty wielkich poetów – m.in. Tuwima, Leśmiana, Białoszewskiego i Wojaczka. W 2012 muzycy wydali debiutancką płytę pt. Ballady i transe. Obecnie pracują nad kolejnym krążkiem, tym razem wyłącznie w oparciu o teksty Juliana Tuwima.

Do 2009 roku Agnellus znany był jako Agnes’band. Był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną “Przechowalnia”, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu “Apetyt na czytanie” w Łodzi, “Poezja na murach” w Dzierżoniowie, “Na moście” w Gryfinie, na festiwalu “Fama” w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu… Na płycie Macieja Zembatego pt. Piosenki z trumienki, również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).

Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Paweł Zawierucha – perkusja. W skład poszerzony wchodzą: Grzegorz Rogala – puzon, Rafał Hajdorowicz – instrumenty klawiszowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wiee_mini
W ogniu pytań: Tomasz Kaczkowski (Wieże Fabryk)
substytut
Substytut – wywiad (wideo)
Piotr_Gwadera
W ogniu pytań: Piotr Gwadera (L.Stadt, Blisko Pola)
1 Komentarz
  • 20 stycznia 2014 at 10:33

    bardzo fajna inicjatywa 🙂 pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*