14 września w klubie DOM zagrają dwa zespoły związane ze sceną electro postpunk – klasycy tego stylu, czyli niemiecki duet No More i rodzimy Alles – muzycy o nieco krótszym stażu, ale niemniej interesujących dokonaniach na scenie electro. Początek koncertu o godzinie 22. Bilety kosztują 15 zł.

No More to niemiecki duet, który tworzą Tina Sanudakura i Andy Schwarz. Zespół rozpoczął działalność na scenie electro/post punk na początku lat 80., a zasłynął kilka lat później, hitem “Suicide Commando”. To właśnie ta piosenka przyniosła grupie międzynarodową sławę – utwór był grany niemal wszędzie, od Europy po Amerykę. Niedługo po sukcesie “Suicide Commando”, No More zniknął ze sceny na ponad 20 (!) lat. Grupa przypomniała o sobie albumem “Midnight People & Lo-Life Stars”, wydanym w 2010 roku, który promowała podczas tournee po Niemczech z zespołem DAF. Koncert w Łodzi będzie pierwszym występem grupy podczas zbliżającej się europejskiej trasy koncertowej.


Alles, czyli Paweł Strzelec i Marcin Regucki, to łódzcy specjaliści od minimal elektronicznych i post punkowych dźwięków. Mają na koncie trzy znakomite albumy: “Post”, “Culture” i “Hope”, które znacznie się od siebie różnią, prezentując przy tym szerokie spektrum działania grupy. Teksty Alles to gorzki komentarz i głos sprzeciwu wobec otaczającej rzeczywistości. Ostatnia płyta Alles“Hope” to mieszanka minimal electro, punku i industrialnych dźwięków.  Koncerty Alles mają charakter performances, którym towarzyszą pokazy wideoklipów i charakterystyczne, stroboskopowe światła.


Alles i No More zagrają w najbliższy piątek, 14 września w klubie DOM. Po koncertach, na scenie pojawią się didżeje: Wiktor Skok i Glitter Glass. Początek imprezy o godzinie 22. Bilety, w cenie 15 zł, do kupienia w dniu koncertu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PRiM w Protestacji
royal
Kayah & Royal Quartet w Wytwórni
chemia
Chemia w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*