W dniach 7, 9, 14 i 16 maja Fundacja Carpe Diem organizuje Wiosenne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Łódzkiej Archikatedrze. Wstęp wolny.

KONCERT I

7 maja 2019, godz. 19.00

DUET ORGANOWY BATOR & BATOR (Świdnica)
Zuzanna Bator, Maciej Bator

PROGRAM:

Franz Tunder (1614–1667) – Praeludium in g
Hieronymus Praetorius (1560-1629) – Fit porta Christi pervia
Bert Matter (ur. 1937) – Pslam 1 (4 ręce i 4 nogi) Gezang 47 (4 ręce i 4 nogi)
Adam Taylor (b.d. o latach życia) – Handmaid’s tale (4 ręce i 4 nogi)
Correa de Arrauxo (1584–1654) – Tiento de medio registro XXV (Zuzanna Bator)
John Cage (1912—1992) – In a Landscape [1948] (4 ręce i 4 nogi)
Robertsbridge Codex (1330) – Estampie (Zuzanna Bator)

KONCERT II

9 maja 2019, godz. 19.00

KONCERT KAMERALNY
Natalia Chorzalska – sopran (Kraków)
Joanna Synowiec – flet (Kraków)
Krzysztof Michałek – organy (Kraków)

PROGRAM:

Francois Couperin (1668–1733) – Couplet du Gloria, et in terra pax
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Aria Bereitet die Wege, bereitet die Bahn! z Kantaty BWV 132
Georg PhilippTelemann (1681–1767) – Sonata in F TWV 41
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Aria Schafe können sicher weiden. z Kantaty BWV 208
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Laudate Dominum z Vesperae solennes de confessore KV 339

Krzysztof Michałek (ur. 1984) – Improwizacja: Gwiazdo śliczna, wspaniała
Siegfried Karg-Elert (1877–1933) – 3 Interludia: Grave, Andante Festivo – Con moto, Peacefully
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847) – Jerusalem z Oratorium Paulus op. 36

Gabriel Fauré (1845–1924) – Pavane op. 50
Louis Vierne (1870–1937) – Preambule op. 31
Stanisław Moniuszko (1819–1872) – Inclina aurem tuam
Stanisław Moniuszko (1819–1872) – Modlitwa: Na skrzydłach pieśni
Krzysztof Michałek (ur. 1984) – Improwizacja: Jezu, ufam Tobie

KONCERT III

14 maja 2019, godz. 19.00

RECITAL ORGANOWY
Etienne Walhain (Belgia)

PROGRAM:

Georg Friedrich Haendel (1685– 1759) – Koncert g-moll, op. 4 nr 1 (transkrypcja na organy: Jean Guillou): Larghetto e staccato, Allegro, Adagio, Andante
Franz Liszt (1811–1886) – Orpheus (transkrypcja na organy: Jean Guillou)
César Franck (1822–1890) – III Chorał a-moll
Marcel Dupré (1886–1971) – Preludium i fuga g-moll, op. 7/3

KONCERT IV

16 maja 2019, godz. 19.00

KONCERT MUZYKI DAWNEJ
Inégalité Ensemble (Bydgoszcz)
Natalia Tyrańska, Irena Filuś, Weronika Kulpa, Marek Przywarty

PROGRAM:

Johann Heinrich Schmelzer (1623–1680) – Trio Sonata nr 13 (ze zbioru Sacro-profanus Concentus Musicus)
Antonio Bertali (1605–1669) – Sonata a 3, nr 108
Adam Jarzębski (1590–1649) – Canzon Prima, Canzon Seconda, Canzon Terza (ze zbioru Canzoni e Concerti)
Marcin Mielczewski (1605–1651) – Sonata prima a due
Henry Purcell (1659–1695) – Sonata d-moll (ze zbioru Ten Sonatas in Four Parts)
Jean-Marie Leclair (1697–1764) – III Ouverture, op. 13

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5-AZ-festiwal---banner
5. AŻ Festiwal – informacje
60_Jubileusz_Plakat_GALA3
60 lat Opery w Łodzi
Letni Festiwal Operetki i Musicalu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*