jezuici13 września rusza szósta edycja Międzynarodowe Festiwalu Muzycznego – Słowo i Muzyka u Jezuita. Koncert odbywać się będą od godz. 19 w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa (Sienkiewicza 60).

W programie znalazły się m.in. koncert poświęcony Halinie Poświatowskiej, Wieczór Węgierski (w Teatrze Muzycznym), czy koncert chóralny. W sumie dziewięć propozycji muzycznych.

Program:
1. 13 września (niedziela) INAUGURACYJNY KONCERT ORATORYJNY
Chór Kameralny „All’ Antico”
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA 
Marek Głowacki – dyrygent
W programie: W.A. Mozart – Missae breves KV 192, 194, 275

2. 17 września (czwartek) KONCERT POETYCKO-MUZYCZNY POŚWIATOWSKA I MUZYKA
Katarzyna Zając-Caban – sopran
Agnieszka Makówka – mezzosopran
Izabela Połońska – śpiew, recytacje
Aleksandra Nawe – fortepian
W programie utwory m. in.: J. Bauera, K. Grzeszczaka, A. Hundziaka, A. Kurylewicza, Wierzchowskiego oraz wiersze Haliny Poświatowskiej

3. 20 września (niedziela) KONCERT KAMERALNY
Heidemarie Mravlag – wiolonczela
Eva Salmutter – fortepian 
Patrycja Chałupnik – fortepian
W programie utwory m. in.: N. Paganiniego, R. Schumana, R. Straussa, Chaminade, A. Piazzoli

4. 4 października (niedziela) KONCERT KAMERALNY
Jose Chafer Mompo, Manu  Mellaerts, Igor Cecocho, Sławomir Cichor – trąbki
Luc Ponet – organy
W programie utwory m. in.: J. S. Bacha, S. Cichora, J. W. Hertla, K. Grzeszczaka, Moralesa, K. McKee, F. Peteersa, Z. Krauze

5. 5 października (poniedziałek) Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51 WIECZÓR WĘGIERSKI
The Girls’ Choir of Kossuth Secondary School Cegléd
Judit Lédeczi – dyrygentka
Orkiestra Dęta OSP Koło
Krzysztof Lityński – dyrygent

6. 8 października (czwartek) KONCERT ORKIESTROWY
Elena Biasi – harfa
Orkiestra Kameralna POSITIVO ATRTE
Kamil Chałupnik – dyrygent
W programie utwory m. in.: A. Corelliego, Ph.-J. Meyera, G. Rossiniego, E. Granadosa, C. Debussy’ego, A. Piazzoli

7. 11 października (niedziela) KONCERT POETYCKO-MUZYCZNY WIELKA TAJEMNICA poezją i muzyką pisana
Chór Kameralny Ad libitum
Władysława Bańczyk – dobór tekstów, recytacja
Izabella Zielecka-Panek – dyrygent
W programie utwory m. in.: B. Martinu, K. Grzeszczaka, S. Kaczorowskiego, Świdra, F. Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz poezje R. Brandstaettera, K. Wojtyły, K. Zawistowskiej, K. Iłłakowiczówny

8. 15 października (czwartek) KONCERT KAMERALNY
Aneta Janiszewska-Salwińska – hafra
Konrad Salwiński – akordeon
Andrzej Szadejko – organy
W programie utwory m. in.: M. de Falli, K. Grzeszczaka, M. Majkusiaka, A. Piazzoli, Karczyńskiego.

9. 18 października (niedziela) FINAŁOWY KONCERT CHÓRALNY
Chór im. Stanisława Krukowskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent
W programie utwory m. in.: E. Elgara, S. Moniuszki, R. Twardowskiego, J. Świdra, F. Sinatry
O. Józef Łągwa – Dyrektor Festiwalu
Krzysztof Grzeszczak – Kierownik Artystyczny
Janusz Janyst – Słowo o muzyce

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XX Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej w Łodzi
konkurs_kameralny_lodz_plansza
Finał Międzynarodowego Konkursu im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi
19042013_079
Kwiaty Polskie w Filharmonii Łódzkiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*