plakat_Tubis_TrioMaciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) i Przemek Pacan (perkusja), czyli Tubis Trio wystąpi w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zespół zagra materiał przygotowany na nową płytę z autorskimi kompozycjami Macieja Tubisa. Zapraszamy na koncert w czwartek 18 lutego 2016 roku o godz. 18.00, do Sali kameralnej Akademii przy al. 1 Maja 4, wstęp wolny.

Koncert tria jest częścią nowego cyklu koncertowego organizowanego w łódzkiej Akademii pn. „Jazz ex cathedra”. Występują na nim m.in. pedagodzy wykładający specjalności jazzowe na tej uczelni, w tym bohaterowie najbliższego koncertu: Maciej Tubis i Paweł Puszczało.

Tubis Trio – docenione przez krytyków istniejące od 2008 roku trio jazzowe tworzą Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje”.  W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając  100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!”.

Trio wydało płytę „Live In Luxembourg”, która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise. Po licznych występach zespół rozpoczął 2012 rok od entuzjastycznie przyjętego koncertu na żywo w radiowej Trójce otrzymując rekomendację: „Trójkowy Znak Jakości”. Kompozycje z koncertów z tego roku mają być zarejestrowane na pierwszej studyjnej płycie zespołu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jezuici
VI Festiwal Słowo i Muzyka u Jezuitów
Pianohooligan w Filharmonii Łódzkiej
kolorypolski
Kolory Polski 2014 – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*