kolorypolski15 czerwca rusza kolejna edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej – Kolory Polski 2014. W województwie łódzkim usłyszymy różnorodne brzmienia  m.in. jazz, klasyka, muzyka barokowa, filmowa, musicalowa, ludowa, żydowska, elektroniczna, etno, bałkańska a nawet… muzyka góralska.

W kilkunastu miejscach rozbrzmiewać będą utwory różnych gatunków i epok, dobrane pod kątem historii oraz atmosfery danego miejsca. Wakacyjne koncerty w ramach festiwalu będą doskonałym sposobem na połączenie wypoczynku, turystyki i muzyki.

Na koncerty oznaczone tym znakiem można wybrać się z jednodniowymi wycieczkami organizowanymi przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Program wycieczek obejmuje zwiedzanie zabytków na trasie i w miejscowości docelowej. Liczba miejsc jest ograniczona, jednak, by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 36 osób. Wyjazd na wszystkie wycieczki (z wyjątkiem Buczku i Rogowa) w dniu koncertu, o godz. 12, sprzed Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18). Wyjazd na wycieczki do Buczku i Rogowa o godz. 10.

Cena wycieczki wynosi 50 zł i obejmuje: dojazd autokarem na koncert, powrót autokarem do Łodzi po koncercie, przewodnika, ubezpieczenie. Bilety wstępu do zabytkowych obiektów są płatne dodatkowo.

Na wszystkie koncerty poza koncertem finałowym – wstęp wolny. Ceny biletów na koncert finałowy: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł. Od 1 lipca do 17 sierpnia bilety będą dostępne tylko online na filharmonia.lodz.pl. Od 18 sierpnia także w kasie biletowej FŁ (w godz. 10.00–18.00).

15 czerwca 2014 / niedziela / 19.30
ŁOWICZ
Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, Stary Rynek 24/30

Sto lat Filharmonii Łódzkiej Preludium do 15. edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”
W RAMACH PROJEKTU „FŁ 100. STULETNIA I NOWOCZESNA FILHARMONIA ŁÓDZKA MARKĄ REGIONALNĄ”
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO ORAZ BUDŻETU PAŃSTWA
Wykonawcy:
Aga Mikołaj – sopran, Stefanie Irányi – mezzosopran, Timothy Oliver – tenor, Stephan Loges – bas-baryton, Daniel Raiskin – dyrygent, Dawid Ber – przygotowanie chóru, Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Łódzkiej

27 czerwca 2014 / piątek / 20.00
ZGIERZ
Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1
Niewierne
Preludium do 15. edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”
Wykonawcy:
zespół „Same suki” w składzie: Magdalena Wieczorek -Duchewicz – śpiew, Marta Sołek – suka biłgorajska, fidel płocka, gadułka, Helena Matuszewska – suka biłgorajska, rebab turecki, skrzypce, Justyna Meliszek – wiolonczela, śpiew, Patrycja Napierała – bębny obręczowe, cajon, stopa perkusyjna, cymbałki

28 czerwca 2014 / sobota / 19.00
SIERADZ
klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16
Pora na smyczki
Inauguracja 15. edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”
Wykonawcy:
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce, Adam Klocek – dyrygent, Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta”

29 czerwca 2014 / niedziela / 19.00
TUM
Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego
Andrzej Olejniczak – oblicze saksofonu
Wykonawcy:
Hanna Banaszak – śpiew, Andrzej Olejniczak – saksofony, Vladyslav „Adzik” Sendecki – fortepian, syntezatory, String Connection w składzie: Krzesimir Dębski – skrzypce, syntezator, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Janusz Skowron – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja; Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska – skrzypce, Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka – altówka, Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela

5 lipca 2014 / sobota / 19.00
PABIANICE
kościół pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika, Stary Rynek 22
Grzech akustycznie
Wykonawcy:
Grzech Piotrowski  – saksofony, „Atom String Quartet” w składzie: Dawid Lubowicz – skrzypce, Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

6 lipca 2014 / niedziela / 19.00
BRZEZINY
kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, ul. Kościuszki 48
Koncert brzeziński – prawykonanie
Wykonawcy:
Štěpánka Balcarova – trąbka, Agnieszka Kiepuszewska – śpiew, maszyna do szycia, Manolo Alban Juarez – maszyny do pisania, perkusjonalia, Marcin Żupański – flet, Szymon Kamykowski – saksofon, Karolina Stalmachowska – obój, Maciej Szczyciński – kontrabas, Michał Bryndal – perkusja, Nikola Kołodziejczyk – fortepian, Michał Tomaszczyk – puzony, Marcel Bárta – klarnet basowy, saksofony

12 lipca 2014 / sobota / 19.00
KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI
kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, pl. Kościuszki 4/5
Opowieści z Ziemi, czyli muzycznie o nasłuchiwaniu świata
Wykonawcy:
Angela Gaber – śpiew, kalimba, bęben, Tomasz Dybała – gitara, bouzouki, Ernest Drelich – conga, bongosy, djembe, didgeridoo, kaliba, Robert Onacko – gitara elektryczna

13 lipca / niedziela / 19.00
ZELÓW
Kościół Ewangelicko-Reformowany, ul. Sienkiewicza 14a
Lautari – reaktywacja!
Wykonawcy:
zespół „Lautari” w składzie: Michał Żak – instrumenty dęte, Maciej Filipczuk – skrzypce, Jacek Hałas – fortepian, akordeon, Marcin Pospieszalski – kontrabas

18 lipca 2014 / piątek / 20.00
ZGIERZ
Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1
Thank God I’m a Woman
Wykonawcy:
Marta Król – śpiew, Andrzej Gondek – gitara, Marek Podkowa – saksofon, Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Andrzej Święs – kontrabas, Grzegorz Kańtoch – perkusja

19 lipca 2014 / sobota / 18.30
BUCZEK K. BRZEZIN
Karczma Letnia „Raz na Wozie”
Pograjka między Rawą a Opocznem
Wykonawcy:
Maciek Filipczuk & Goście Weselni w składzie: Maciej Filipczuk – skrzypce, Marcin Lorenc – basy rzeczyckie, Katarzyna Zedel – bębenek  z pobrzękadłami, śpiew, „goście” – śpiew, basy, bębenek, Kapela Eugeniusza Rebzdy w składzie: Eugeniusz Rebzda – skrzypce, Joanna Strelnik – śpiew, basy, Stanisław Strelnik – bębenek obręczowy; Anna Meto – śpiew, taniec, kapela Gęsty Kożuch Kurzu w składzie: Maria Stępień – skrzypce, Marcin Lorenc – skrzypce, Joanna Gancarczyk – śpiew, basy, Przemysław Bogusławski – bębenek

20 lipca 2014 / niedziela / 18.00
BEDNARY
kościół pw. św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty, ul. Szkolna 36
Jazz loves Barok!
Wykonawcy i realizatorzy:
Anna Werecka – mezzosopran, Adam Rymarz – wokal jazzowy, Lena Ledoff Trio w składzie: Lena Ledoff – fortepian, Przemysław Kowalski – kontrabas, gitara, gitara basowa, Artur Mostowy – perkusja, Zuzanna Markiewicz – kostiumy

26 lipca 2014 / sobota / 19.00
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
kościół pw. św. Stanisława Kostki, pl. Kościuszki 13
Jazz śpiewająco
Wykonawcy:
Wojciech Myrczek – śpiew, Paweł Tomaszewski – fortepian

27 lipca 2014 / niedziela / 17.00
ROGÓW
Arboretum SGGW, ul. Leśna 1
Kusy Janek
Wykonawcy:
Piotr Piszczatowski jako Kusy Janek (taniec, śpiew, instrumenty perkusyjne), Kaja Prusinowska jako Mama (taniec, śpiew, bębenek, drumla), Janusz Prusinowski jako Ojciec (śpiew, skrzypce, lira korbowa, taniec, instrumenty perkusyjne), Michał Żak jako Starszy Brat (flet drewniany, szałamaja, okaryna)

2 sierpnia 2014 / sobota / 19.00
LUTOMIERSK
klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3
Wieloma językami
Wykonawcy:
Karolina Cicha – śpiew, instrumenty klawiszowe, akordeon, rig, baglamas, sampler perkusyjny, Bart Pałyga – wiolonczela elektryczna, morinhuur, mandolina, fujarka, śpiew gardłowy, drumla, daf, rig, duduk

3 sierpnia 2014 / niedziela / 20.00
BEŁCHATÓW
scena plenerowa przy MCK Giganty Mocy, pl. Narutowicza 1a
Niemen mniej znany
Wykonawcy:
Natalia Niemen – śpiew, altówka, Piotr Baron – saksofon, Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Adam Szewczyk – gitara, Wojtek Gąsior – bas, Irek Głyk – perkusja

9 sierpnia 2014 / sobota / 19.00
MAŁKÓW
Zespół Pałacowo-Parkowy
Piosenki Piaf śpiewa Agnieszka Matysiak
Wykonawcy:
Agnieszka Matysiak – śpiew, Janusz Bogacki – fortepian, Mirosław Mozol – akordeon, Paweł Pańta – kontrabas, Marcin Słomiński – perkusja

10 sierpnia 2014 / niedziela / 18.00
NAGAWKI
Centrum Folkloru Polskiego, Żywy Skansen, Nagawki 16D
A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie…
Wykonawcy:
Grupa OFF Harnam w składzie: Adrianna Bielak, Magdalena Bogus, Karolina Lewińska, Katarzyna Sosnowska, Agata Darczuk, Ewa Szpotan, Joanna Wolańska, Malwina Zawiślak, Maciej Bednarek, Adam Kuza; zespół Miejskie Darcie Pierza w składzie: Agata Butwiłowska, Agnieszka Głusińska, Katarzyna Gronkiewicz, Kinga Karp, Helena Miłość, Anna Przybyt, Iwona Stefankiewicz, Katarzyna Korczyk, Karolina Zajdel, Tomasz Jankowski, Dariusz Trzciński; Joanna Wolańska – choreografia, Agata Butwiłowska, Dariusz Trzciński, Karolina Zajdel – koncepcja muzyczna, Helena Miłość – scenografia

16 sierpnia 2014 / sobota / 19.00
SULEJÓW
klasztor oo. Cystersów, ul. Opacka 13
Wędrówki baroku
Wykonawcy:
Anna Krysztofiak – sopran, Anna Śliwa – skrzypce barokowe, Klaudia Matlak – skrzypce barokowe, Julia Karpeta (Kosendiak) – viola da gamba, Marta Niedźwiecka – pozytyw, wirginał

17 sierpnia 2014 / niedziela / 18.00
LIPCE REYMONTOWSKIE
Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta, Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10
Jazz vs beatbox
Wykonawcy:
Jazzowy Chór Wytwórni pd. Macieja Salskiego, Patryk „Tik-Tak” Matela – beatbox, Leszek Kołodziejski – akordeon, Michał Nowak – kontrabas

22 sierpnia 2014 / piątek / 19.00
ZGIERZ
Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1
Elektroniczne etno
Wykonawcy:
Joanna Słowińska – śpiew, Jan Słowiński – altówka, Stanisław Słowiński – elektronika, sample, skrzypce, Justyn Małodobry – elektronika, sample, gitara basowa, Adam Stępniowski – instrumenty perkusyjne

23 sierpnia 2014 / sobota / 20.00
INOWŁÓDZ
scena obok Zamku Kazimierza Wielkiego
Klezmerzy z Lublina
Wykonawcy:
zespół „NeoKlez” w składzie: Stanisław Leszczyński – skrzypce, Damian Szymczak – klarnet, Piotr Tomala – akordeon, Kacper Bardzki – gitara basowa, Pawel Gorzel – gitara elektryczna, Bartosz Pająk – perkusja oraz goście: Ifi Ude, Włodek Dembowski – śpiew

24 sierpnia 2014 / niedziela / 19.00
DOBROŃ
kościół pw. św. Wojciecha, ul. Sienkiewicza 41
Przeboje „Dudusia”
Wykonawcy:
Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska – skrzypce, Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka – altówka, Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela; Katarzyna Dąbrowska – śpiew, Bartosz Stępień – kontrabas, Radosław Bolewski – perkusja

30 sierpnia 2014 / sobota / 19.00
ŁÓDŹ
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, ul. Narutowicza 20/22
Cyberfonia
Wykonawcy:
Klaudiusz Baran – bandoneon, Marcin Świderski – syntezator ewi, Sebastian Wypych – kontrabas, Urszula Borkowska – syntezatory, instrumenty programowane, Jarosław Gajewski – narrator, Daniel Raiskin – dyrygent, Dawid Ber – przygotowanie chóru, Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Łódzkiej

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
TANSMAN_2012_graphic
Tansman 2012 – informacje, program
Narodowa Orkiestra Młodzieżowa Węgier w Łodzi
lordofthe
Lords of the Sound – Oscar Music Awards

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*