I Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. Dominika Połońskiego organizowany jest przez Katedrę Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 marca 2021 roku. Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili studentów specjalności wiolonczela z polskich uczelni muzycznych. Na program i formę konkursu złożą się 30-40 minutowe recitale, złożone z dowolnie wybranych utworów na wiolonczelę solo lub z towarzyszeniem fortepianu. Laureatowi głównej nagrody przyznany zostanie tytuł „Indywidualność Wiolonczelowa 2021”.

Zmagania konkursowe zainauguruje koncert poświęcony pamięci Dominika Połońskiego, podczas którego wystąpią m.in. Polish Cello Quartet, Robert Fender, Agnieszka Kołodziej, Aleksandra Czarnocka oraz studenci i absolwenci z klasy zmarłego wiolonczelisty.

Oficjalne wydarzenia konkursowe poprzedzi Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Artystyczna „Wiolonczela – przeszłość i teraźniejszość” z dwoma panelami wykładowymi i spotkaniem „Wspomnienia o Dominiku Połońskim” z udziałem Izabeli Połońskiej i przyjaciół artysty. Przebieg imprez będzie transmitowany na żywo na kanale https://www.youtube.com/akademiamuzycznalodz.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bezpłatne koncerty Filharmonii Łódzkiej online (audio)
Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej w Łodzi
kolory_polski_canvas
Ruszają Kolory Polski 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*