konkurs_kameralny_lodz_planszaW Akademii Muzycznej w Łodzi rozpoczęły się dzisiaj rano (piątek 15 kwietnia) finałowe przesłuchania XIX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, który trwa już od 10 kwietnia i zakończy się w niedzielę 17 kwietnia wręczeniem nagród i Koncertem Laureatów.

W czwartek 14 kwietnia późnym wieczorem w Sali kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie odbywają się przesłuchania, jury konkursu ogłosiło listę zespołów zakwalifikowanych do finałowego etapu. Zagra w nim 25 zespołów, w tym 16 z Polski i 9 z zagranicy, które tworzą muzycy z 11 krajów (Australia, Białoruś, Chiny, Czechy, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Rosja, Serbia, Tajwan, Ukraina).

Do finału wybrano 9 duetów głos z fortepianem, 8 duetów instrumentalnych i 8 większych zespołów (tria, kwartety i kwintety fortepianowe). Spośród nich zostaną wyłonieni laureaci. Do zdobycia są trzy nagrody, wyróżnienia, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora oraz dodatkowe nagrody pozaregulaminowe w postaci koncertów w 4 polskich filharmoniach (Krakowska, Łomżyńska, Łódzka i Opolska) oraz w łódzkiej Akademii w ramach cyklu „Estrada Młodych”. Najwyższa nagroda w konkursie to 8 tysięcy złotych dla każdego członka zwycięskiego zespołu.

Przesłuchania finału są otwarte dla publiczności. Odbywają się w Akademii (Sala kameralna AM, al. 1 Maja 4) w piątek 15 kwietnia w godz. 10.30-20.00 (duety) oraz w sobotę 16 kwietnia w godz. 10.00-18.00 (duety i większe zespoły). W sobotę wieczorem jury ogłosi listę laureatów. Wstęp wolny obowiązuje również na Koncert Laureatów w niedzielę 17 kwietnia o godz. 12.00 w Sali koncertowej AM (ul. Żubardzka 2a).

Lista zespołów zakwalifikowanych do finału konkursu:
1. Alzin Ryszard – fortepian / Polska, Janicki Michał – baryton / Polska
2. Anstett Prystromska Anna – fortepian / Ukraina, Saric Sonja – sopran / Serbia
3. Czechowska Karolina – fortepian / Polska, Siemieńczuk Olga – sopran / Polska
4. Danilewska Ewa – fortepian / Polska , Ogińska Anna – sopran / Polska
5. Kłubczuk Mariusz – fortepian / Polska, Barna Dagmara – sopran / Polska
6. Kucharska Agata – fortepian / Polska, Wróblewska Marta – sopran / Polska
7. Liu Szu-Ling – fortepian / Tajwan , Li Buyan – baryton / Chiny
8. Manikowska Weronika – fortepian / Polska, Stefaniak Magdalena – sopran / Polska
9. Raczyńska Kristina – fortepian / Polska, Hajduczenia Łukasz – baryton / Polska
10. Ishii Miyuki – fortepian / Japonia, Henderson Jonathan – flet / Australia
11. Kim Goun – fortepian / Korea Południowa, Manz Dominik – wiolonczela / Niemcy
12. Krzyżanowski Aleksander – fortepian / Polska, Jedynecki Iwo – akordeon / Polska
13. Mokrus Małgorzata – fortepian / Polska, Krupa Magdalena – flet / Polska
14. Muras Agata – fortepian / Polska, Muras Jakub – saksofon / Polska
15. Sugibayashi Gaku – fortepian / Japonia, Matsumoto Hiroka – skrzypce / Japonia
16. Yu Han Wen – fortepian / Tajwan, Lee Mon-Pou – wiolonczela / Hiszpania, Tajwan
17. Zając Tomasz – fortepian / Polska, Mazurek Adam – wiolonczela / Polska
18. Bajak Piotr – fortepian / Polska, Wrońska Julia – skrzypce / Polska, Kluza Judyta – skrzypce / Polska, Doniec Mateusz – altówka / Polska, Sporniak Filip – wiolonczela / Polska
19. Cegliński Krzysztof – fortepian / Polska, Wilga Sławomira – skrzypce / Polska, Sosnowska Maria – skrzypce / Polska, Agatowicz Magdalena – altówka / Polska, Cierpisz Anna – wiolonczela / Polska
20. Grešlová Alena – fortepian / Czechy, Vokáčová  Markéta – skrzypce / Czechy, Zemen Jan – wiolonczela / Czechy
21. Hong Minsoo – fortepian / Korea Południowa, Cheon Sori – skrzypce / Korea Południowa, Shin Kangcheol – altówka / Korea Południowa, Kim  Yeoeul – wiolonczela / Korea Południowa
22. Kabardokov Murat – fortepian / Rosja, Tadtaev Gregory – skrzypce / Rosja, Shulyakovsky Vladimir – skrzypce / Rosja, Vasilieva Kristina – altówka / Białoruś, Botvin Igor – wiolonczela / Rosja
23. Kluska Michał – fortepian / Polska, Pucka Weronika – skrzypce / Polska, Cierpisz Anna – wiolonczela / Polska
24. Orzeł Maria – fortepian / Polska, Sosnowska Maria – skrzypce / Polska, Szczechowicz Karolina – wiolonczela / Polska
25. Trzaskowski Krzysztof – fortepian / Polska, Skwierczyńska Magdalena – skrzypce / Polska, Spodobalska Sylwia – wiolonczela / Polska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
532631237-strauss
Wielki Koncert Galowy Strauss Festival Orchestra
alina_adamska
Nagroda w Konkursie artNoble dla Aliny Adamskiej-Raitarovskyi
cantolodzensis
XVIII Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*