Po długich miesiącach przymusowego odosobnienia i tęsknoty za muzyką wykonywaną na żywo Filharmonia Łódzka może wreszcie to powiedzieć: znowu gramy!

Filharmonia zaprasza na koncerty 21. Wędrownego Festiwalu “Kolory Polski”. Przed nami osiem koncertów w wakacyjne weekendy: od 26 lipca do 30 sierpnia. Ze względów epidemiologicznych organizator rezygnuje z imprez plenerowych, nie będzie też w tym roku atrakcji dodatkowych ani wycieczek.

Zasady uczestnictwa w koncertach 21 Wędrownego Festiwalu Kolory Polski – „Znowu gramy” organizowanych przez Filharmonię Łódzką, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce można znaleźć tutaj.

Program

26 lipca 2020, 19.00
Tum – Archikolegiata NMP Królowej i św. Aleksego, Tum 8

Wykonawcy:
Patrycja Krzeszowska-Kubit – sopran
Olga Maroszek – mezzosopran
Tomasz Rak – baryton
Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska-Strasińska – skrzypce, Anna Skowronek-Gruszczyńska – skrzypce, Małgorzata Sowierka-Chmiel – altówka, Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela

Program:
Stanisław Moniuszko – pieśni i arie z oper „Halka”, „Verbum nobile”, „Straszny Dwór” oraz „Flis”

1 sierpnia 2020, 19.00
Wielka Wola – Paradyż – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego – Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela, ul. Konecka 6

Wykonawcy:
Maciej Łabecki (koncertmistrz FŁ) – skrzypce/prowadzenie
Leszek Kołodziejski – akordeon
Sekcja smyczkowa Orkiestry Symfonicznej FŁ

W programie:
Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku” op. 8
Wolfgang Amadeus Mozart – Serenada G-dur „Eine kleine Nachtmusik” KV 525
Henryk Wieniawski – “Legenda” op. 17 w opracowaniu na orkiestrę smyczkową

2 sierpnia 2020, 19.00
Piotrków Trybunalski – Bazylika Mniejsza pw. św. Jakuba Apostoła – Fara, ul. Krakowskie Przedmieście 2

Wykonawcy:
Maria Hubluk-Kaszuba – sopran
Dominika Stefańska – mezzosopran
Paweł Żak – tenor
Bartosz Szulc – bas
Tomasz Kaszuba – fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Benedictus z Requiem d-moll
Johann Sebastian Bach – “Deposuit potentes” z Magnificatu
Antonio Vivaldi – “Laudamus Te” z Glorii
Wolfgang Amadeus Mozart – “Non piu andrai” z opery “Wesele Figara”
Wolfgang Amadeus Mozart – “Soave sia il vento” z opery “Cosi fan tutte”
Wolfgang Amadeus Mozart – “La ci darem la mano” z opery “Don Giovanni”
Henri Duparc – “Chanson triste”
Jacques Offenbach – Barkarola z opery “Opowieści Hoffmanna”
Dmijtrij Szostakowicz – “Zwiezdoczki” z “Pieśni hiszpańskich”
Siergiej 10. S. Rachmaninoff – Cavatina Aleko z opery “Aleko”
Siergiej Rachmaninoff – “Wiesennyje wody”
Ernesto de Curtis – “Non ti scordar di me”
Karol Mroszczyk – Sonet
Stanisław Moniuszko – Dumka Jadwigi z opery “Straszny Dwór”
Stanisław Moniuszko – “Dziad i baba”
Stanisław Moniuszko – “Znowu Cię przy sercu pieszczę” z opery “Flis”

9 sierpnia 2020, 19.00
Łowicz – Kościół pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha – Kolegium Zakonu Pijarów, ul. Pijarska 2a

Wykonawcy:
Tomasz Gołębiewski (koncertmistrz FŁ) – skrzypce/prowadzenie
sekcja smyczkowa Orkiestry Symfonicznej FŁ

W programie:
Edward Grieg – Suita “Z czasów Holberga” op. 40
Henryk Mikołaj Górecki – „Trzy utwory w dawnym stylu” na orkiestrę smyczkową
Krzysztof Penderecki – „Trzy utwory w dawnym stylu” na orkiestrę smyczkową
Wojciech Kilar – „Orawa” na kameralną orkiestrę smyczkową

16 sierpnia 2020, 19.00
Zduńska Wola – Kościół pw. św. Antoniego z Padwy – Dom Misyjny Księży Orionistów, ul. Łaska 88

Wykonawcy:
Maria Hubluk-Kaszuba – sopran
Magdalena Szymańska – sopran
Dominika Stefańska – mezzosopran
Wojciech Dzwonkowski – baryton
Dawid Ber – dyrygent
Zbigniew Rymarczyk – fortepian
Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Program:
Johann Sebastian Bach – “Jesu, bleibet meine Freude”
W.A. Mozart – “Laudate Dominum”
Romuald Twardowski – “Chwalitie imia Gospodnie”
Mieczysław Karłowicz (opr. Jakub Kowalewski) – “Idzie na pola”
Ignacy Jan Paderewski (opr. Stanisław Wiechowicz) – “Piosnka Dudarza”
Wacław z Szamotuł – “Już się zmierzka”
Romuald Twardowski – “Allelluja”
Beniamin Britten – Hymn
Mieczysław Karłowicz (opr. Jakub Kowalewski ) – “Nie płacz nade mną”
Ignacy Jan Paderewski (opr. Stanisław Wiechowicz) – “Polały się łzy”
Feliks Nowowiejski – “Parce Domine”
Feliks Nowowiejski – “Cud nad Wisłą”
Robert Lucas de Pearsall – “Lay a garland”
Stanisław Moniuszko – “Ecce lignum crucis”
Karol Szymanowski – “Spraw niech płaczę”
Feliks Nowowiejski – “Sanctus” z “Missa pro pace”

22 sierpnia 2020, 19.00
Pajęczno – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, pl. Dworcowy 2

Wykonawcy:
Kwintet dęty Filharmonii Łódzkiej w składzie: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Roman Pryliński – klarnet, Krzysztof Kamiński – fagot, Zbigniew Monkiewicz – waltornia

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento nr 14 B-dur KV 270
Joseph Haydn – Divertimento nr 1 B-dur Hob. II:46
Denes Agay – Five Easy Dances
Ferenc Farkas – Five Antique Hungarian Dances
Tadeusz Szeligowski – Kwintet na instrumenty dęte

23 sierpnia 2020, 19.00
Rawa Mazowiecka – Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9

Wykonawcy:
Hanna Sosnowska – sopran
Aleksandra Opała – mezzosopran
Paweł Przytocki – dyrygent,
Orkiestra Symfoniczna FŁ

Program:
Joseph Haydn – Symfonia f-moll nr 49 „La passione”
Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater P.77

30 sierpnia 2020, 20.00
Łódź – Bazylika Parafia Archikatedralna pw. św. Stanisława Kostki, ul. ks. Skorupki 9

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny – bas-baryton
Zbigniew Pilch – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna FŁ

Program:
Arcangelo Corelli – Concerto grosso D-dur op. 6 nr 4
Georg Friedrich Haendel – Concerto grosso A-dur op. 6 nr 11
Johann Sebastian Bach – Kantata „Ich habe genug” BWV 82

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baner_koncert
Warszawska Jesień w Akademii
om
OM: Orient w muzyce – Muzyka Orientu
3-AZ-festiwal-plakat
3. AŻ Festiwal – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*