Wydarzenie powstało, aby wesprzeć jeden z sektorów rozrywki, który także ucierpiał w obliczu pandemii – branżę eventów klubowych i twórców muzycznych – dj’ów. Pierwsza impreza w ramach tego projektu będzie miała miejsce 5 grudnia 2020 roku. Organizatorzy zapraszają do współpracy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych oraz łódzkich niezależnych projektów muzycznych, aby wciąż mogli twórzyć i grać swoją selekcję muzyczną. Chcemy rozwijać ten projekt na kolejne edycje, aby móc w tym czasie dać pracę i pomóc jak największej ilości DJ’ów. Nie chodzi jednak tylko o wsparcie twórców, ale również o dostarczenie muzyki i rozrywki do domów słuchaczy, aby poczuć choć odrobinę przypływu endorfin i oderwania się od otaczającej nas rzeczywistości.

Wraz z idea współdziałania i wzajemnego wsparcia otwieramy również zrzutkę, która zostanie przeznaczona na wynagrodzenia dla wszystkich twórców projektu, aby móc dać im pracę, kiedy jej nie ma. Wierzymy, że w takim momencie będzie to ogromną dla nich wartością i możliwością przetrwania, nowego dla nas wszystkich, czasu.

Łódź to miasto tętniące kulturą i nocnym życiem. Mieszkańcy zawsze tłumnie odwiedzali lokalne  miejsca, aby oderwać się od codzienności i posłuchać tych, którzy stojąc za deckami, dostarczali najlepszych muzycznych brzmień. Teraz, gdy jest to niemożliwe, ale wciąż nam wszystkim potrzebne, organizatorzy eventów przychodzą z rozwiązaniem – platformą online, na której będą odbywać się wirtualne imprezy z udziałem przedstawicieli łódzkiej sceny DJ’ingu.

 – Chcemy wesprzeć tych, którym zabrano pracę i środki do życia, w dobie obecnej sytuacji, naszym celem jest pomoc łódzkim artystom oraz miejscom, w których Ci artyści grają – mówi Łukasz Lawrenz, pomysłodawca projektu, na co dzień zajmujący się organizacją wydarzeń kulturalnych. – Zaistniałe okoliczności ograniczyły funkcjonowanie wielu branż, i większość w dużej mierze przeniosła się do przestrzeni Internetu. Stąd pomysł by właśnie tam stworzyć przestrzeń także dla DJ’ów, którzy starają się działać na “własną rękę”, ale myślę, że wspólne działanie może mieć potężną moc – wyjaśnia Lawrenz.

Line up:

-Mono

-Matys

-Dj Roko

-Kido

-Blumental

-Lena

Wydarzenie powtaje we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń i Miastem Łódź.

Ten projekt od strony produkcyjnej to kooperacja kilku firm, w której skład wchodzą: Lim8, ArtKombinat, Fly Vision, BM Productions oraz Loweevents.

Medialnie wspierają nas: Electronic Beats oraz Radiospacja.

www.clubbersdope.com

link do wydarzenia:

link do zrzutki: www.zrzutka.pl/klubowalodz

Let them spin again!

Data: 4.12.2020

Miejsce: Live stream ze Sceny ArtKombinatu w Monopolis

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baaforkids
Bass For Kids 2016
feelthebeat
Feel The Beat w Czekoladzie
Cause4Concern 20-Lecie OPTIV b2b CZA History Set (’98-’19)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*